Kultura + showbiz (Pátek, 3. července 2020 21:11:56)

BONUS z Ordinace: Jak se natáčel Adamův smrtící skok? Exkluzivní pohled do zákulisí

Kamenice i Ordinace v růžové zahradě 2 se loučí s Adamem Svobodou, který si v úterním díle vzal život skokem ze střechy. Jeho život nabral politování hodný směr, ze kterého mladý lékař viděl jen jednu cestu, konečnou. Přemýšlíte nad tím, jak se jeho skok ze střechy natáčel? Nedumejte a rovnou se podívejte!

Jednu střechu domu v pražských Vršovicích si 23. dubna 2019 zabral štáb Ordinace v růžové zahradě 2, aby natočil poslední Adamovy okamžiky i jeho nejzoufalejší řešení problémů – tedy jeho sebevražedný skok.

„Bylo to docela náročné. Točili jsme na střeše a já mám šílený strach z výšek. Navíc byl silný vítr, až se nám málem jednou převrátil jeřáb s kamerou. A já jsem měl pocit, že ztrácím rovnováhu. Byla i zima, mám několik vrstev oblečení, přesto se třesu. Vlastně těžko říct, jestli strachy nebo zimou,“ prozradil bezprostředně po natáčení představitel Adama herec Libor Stach.


Aby bylo jasno, ze střechy domu v ten den nikdo neskákal, ani kaskadér, který herce sice v nejrizikovějším okamžiku zastoupil, avšak pohyboval se pouze na okraji střechy. Inkriminovaný skok se natáčel na etapy. První zachytila hercovo padání do duchen, záběr kamery byl jen na polovinu jeho těla.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jun2019/2288562.jpg?d41d
„Padal jsem do duchen, které se větrem pořád posouvaly, napadlo mě, jestli to klapne, ale kluci to měli všechno pod kontrolou,“ směje se herec při vzpomínce na jedno z jeho posledních natáčení v Ordinaci. Tím práce zdaleka neskončila. Následovala etapa druhá, kdy si na okraj římsy stoupl už jištěný kaskadér. Herci byl fyzicky podobný a měl jeho oděv, štáb si natočil kaskadérovy kroky na okraj střechy i odraz ze římsy. Po střihu si divák rozdílu nemůže všimnout.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jun2019/2288577.jpg?d41d
Dále následovala etapa třetí, a to pád, chcete-li let: tedy ten okamžik, kdy se Adam naklání přes římsu, opírá do prázdna a padá. To se natočilo na trikovém pozadí, tzv. green screenu. Libor ležel nad ním a hrál tragický pád své seriálové postavy.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jun2019/2288579.jpg?d41d
Při jakémkoliv natáčení se nesmí zanedbat ani detaily, tady to byla např. Adamova kapuce u mikiny, gravitací při pádu by mu v reálu směřovala na zátylek – tudíž k ní rekvizitáři přivázaly nitě a tahaly za ně při scénách před green screenem.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jun2019/2288592.jpg?d41d
Postprodukční tým se pak postaral o výsledný střih, díky kterému má divák vizuální pocit, že Adam skutečně ze střechy skočil. Jaká scéna následovala poté, je jasné. Ano ta, kdy záchranáři přibíhají k Adamovi, ve kterém pohasíná život... Prostě a jednoduše, odhalujeme vše v zákulisním videu.

A dojemný díl, kdy si Adam bere život, sledujte zde.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.