Kultura + showbiz (Úterý, 21. května 2019 0:48:12)

LOVEní viděli první diváci

Nová romantická komedie Karla Janáka LOVEní má v kinech premiéru až za týden, film už přesto viděli první diváci. Jakub Prachař, Karel Janák a další tvůrci ho přijeli představit tam, kde celý vznikal, tedy do Pardubic.

A nadšené reakce prvních diváků je zaskočily. Po skončení filmu následovaly ovace, spontánní potlesk a lidé nepustili režiséra Karla Janáka ani další filmaře ze sálu dříve, dokud ze svých sedadel nevstali a publiku se nepoděkovali. „Z první projekce pro veřejnost je člověk vždycky nervózní. Chtělo by se říct, že to dobře dopadlo, ale to je slabé slovo. Z přijetí a potlesku mi šel mráz po zádech,“ svěřil se dojatý režisér Karel Janák. Ten publikum pobavil už při slavnostním uvedení před projekcí. „Když jsem točil Snowboarďáky, komedii o teenagerech, bylo mi přes třicet a snažil jsem se vžít do věku hrdinů, dostat se do jejich kůže a stát se na chvíli teenagerem. A teď u LOVEní, což je komedie hlavně pro ženy, jsem se snažil dostat do kůže žen a stát se na chvíli ženou. Manželka z toho moc radost neměla musím říct,“ prozradil Janák.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2019/2253388.jpg?d41d

Režisérovo přiznání vysvětluje obdiv představitelky hlavní role Ester Geislerové, jak si Karel Janák při tvorbě filmu se ženskými hrdinkami poradil. „Docela mě překvapilo, jak se Karel s jistotou orientuje i ve vnitřních ženských pohnutkách, v takových těch ne vždy čitelných,“ svěřovala se již dříve Ester.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2019/2253392.jpg?d41d

Další veřejná promítání filmu LOVEní jsou v plánu 19. března v rámci speciálních dámských projekcí v řadě multikin. Většina z nich však byla vyprodána během několika hodin. Kdo neměl štěstí, musí si počkat na první jarní den 21. března, kdy jde film do všech českých kin.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2019/2253387.jpg?d41d

O FILMU
Hlavní hrdince uteče ženich přímo od oltáře. S pomocí kamarádky si založí profil na seznamce a začíná LOVEní, odhodlaný a mnohdy zábavný lov na lásku. Vrhá do randění naslepo, aby mezi řadou katastrofických schůzek a sérií trapasů zkusila najít nový vztah. Láska ovšem nejsou její jediné starosti. Eliška se taky musí rychle přestěhovat a jedinou možností je bydlet společně s nevlastním bratrem. Podivínem, který na střeše chová včely a který ji u sebe doma za žádnou cenu nechce.
Svérázného nevlastního bratra hraje Jakub Prachař, v dalších rolích se představí Martin Písařík, Veronika Žilková, Evelyn karmerová, Ondřej Malý, Jaroslav Plesl, Jana Švandová nebo Romana Goščíková.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.