Kultura + showbiz (Úterý, 20. srpna 2019 3:38:36)

Příčina smrti: Herec Petr Oliva (†75) zemřel na nemoc, s kterou bojoval celý život!

Ve věku 75 let zemřel herec a dabér Petr Oliva. Diváci TV Nova si ho mohou pamatovat například jako Gustava Kalinu, bývalého vojáka v důchodovém věku a otce MUDr. Jáchyma Kaliny. Ve čtvrtek 14. února by mu bylo 76 let. Jeho syn prozradil, na co zemřel.

Zemřel herec a dabér Petr Oliva známý především svým hlasem, který propůjčil například Pierru Richardovi nebo postavě Bodieho z anglického seriálu Profesionálové. Do paměti diváků TV Nova se zapsal také jako voják v důchodu Gustav Kalina, který žil nějakou dobu v domácnosti u primáře Čestmíra Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Smutnou zprávu o smrti uznávaného dabéra potvrdilo na svém facebookovém profilu Divadlo Radka Brzobohatého. "Tato zpráva nás velice zasáhla. Petře, budeme vždy vzpomínat s láskou. Nikdy nám nepřestanete chybět!" uvedlo divadlo.

V poslední době na tom nebyl herec zdravotně dobře. „S Petrem jsem mluvila naposledy okolo vánočních svátků. Stěžovala jsem si na moje záda a on mi řekl, že je taky pořád po špitálech. Už od mládí ho trápilo astma a teď se mu to na starý kolena hodně zhoršilo. Pamatuju dokonce, že ho jednou vezli rovnou z jeviště,“ řekla dle Blesku jeho herecká kolegyně Jaroslava Obermaierová (72).

Právě dýchací problémy byly příčinou jeho smrti. „Petr Oliva dnes ráno zemřel po rozsáhlém zápalu plic - před hospitalizací však žil spokojený a aktivní život se svou rodinou, ženou Dagmar Čárovovou a synem Pavlem Olivou. Rozloučení proběhne v úzkém rodinném kruhu - děkujeme, že naše přání respektujete,“ napsal v sobotu na facebook Pavel Oliva.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.