Kultura + showbiz (Úterý, 20. srpna 2019 3:29:38)

CO SE DĚJE NA PLACE, když Braňo Holiček potká Tomáše Zajíce? VIDEO

Před pěti lety poznali diváci Ordinace Braňa Holička jako doktora Tomáše Zajíce. Z hodného kluka se brzy stal místní parchant, který však z Kamenice odcházel poučen z vlastních chyb. Z děje sice zmizel, z dění ale ne. Braňo se chopil režírování seriálu, a když se jeho postava do děje opět vrátila, přišla s ní i výzva v podobě režírování a hraní zároveň. Zjistěte, jak to na place vypadá, když k tomu dojde i víc.

Pøehrát poslední díl

 

Mohlo by se zdát, že si coby dramaturg o návrat postavy sám řekl. Pravda je ale taková, že jste si o navrácení Tomáše Zajíce do děje Ordinace řekli vy – diváci, a to při nedávném velkém průzkumu.

„Rád bych předeslal, že já na rozhodnutí o Zajícově návratu nemám žádný podíl. Když došlo na tohle téma, řekl jsem, že se k tomu vůbec nebudu vyjadřovat. Nebyl jsem dokonce ani u toho, když se o návratu rozhodovalo. Ani potom jsem z pozice dramaturga tu postavu nepřipomínkoval, nechtěl jsem do té postavy zasahovat jinak než jako režisér. I když vzhledem k tomu, jak moc jsem do Ordinace zainteresovaný, bych nebyl schopen dělat egocentricky něco, co by nesloužilo tomu projektu,“ pronáší představitel Tomáše Zajíce, režisér a dramaturgický poradce seriálu Ordinace Braňo Holiček.

Jak už diváci mohli vidět, Zajíc se vrátil do Kamenice kvůli onemocnění svého syna Martínka. Zdejším doktorům věří natolik, že jim do péče svěří to nejdražší, co mu v životě zůstalo a to poté, co jim ubližoval. „Nemá rodiče a poté, co mu umřela manželka, zůstal na světě sám se synem, o kterého se musel postarat. To mělo zcela logicky zásadní vliv na jeho charakter. Je umírněný, smířený s osudem a nechce škodit,“ popisuje Braňo nynějšího Zajíce.

A myslí si, že se člověk může takhle změnit? „Mně to přijde naprosto uvěřitelné. Vemte si, že jeho postava prošla složitým obdobím, takže na řadu věcí dneska pohlíží jinak. Mnohého lituje. Já věřím, že člověk po takových ranách osudu začne o životě přemýšlet jinak a uvažovat o tom, že jeho cesta může vést i jinudy než zlobou na celý svět,“ pronáší Braňo, který se díky návratu Zajíce do děje několikrát ocitl v situaci, kdy musel režírovat sám sebe. Co vše to obnáší a co se v tu chvíli na place děje, odhalí reportáž.


 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.