Kultura + showbiz (Neděle, 16. června 2019 9:00:34)

Americké drama s Nicolasem Cagem se natáčelo i u nás! Poznáte ve Švindlířích populární českou destinaci?

Snímek Švindlíři za zhlédnutí rozhodně stojí. Hraje v něm totiž Nicolas Cage, který je mezi herci unikátní tím, že trpitelský výraz nemusí předstírat, ale už se s ním narodil. A to je pro hlavní postavu Roye přímo ideální! Má totiž fóbii úplně ze všeho. A úplně nejvíc ze svojí dcery, o které dosud nevěděl... Akční drama z roku 2003 se natáčelo převážně v Californii, ale i daleko blíž, než si myslíte!

Roy je dokonalý zločinec, akorát má příliš mnoho fóbií. Dochází na terapie a při jedné zjistí, že má z jednoho vztahu čtrnáctiletou dceru. Angela je dost rázná dívka a brzy zjistí, že její otec je zločinec. Zapojit se tedy rozhodně nezdráhá. Akce jeho života se Royovi podaří především díky ní. Je ale zraněn a musí být v nemocnici. Svěří tedy Angele k bezpečnostní schránce, kde má všechny úspory. Později ji ale najde vybranou…
 

– Svéráznou Angelu hraje Alison Lohman. Té je ve filmu čtrnáct let, ale v době natáčení jí bylo 23. Jako čtrnáctiletá přišla oblečená na konkurz, stejně tak tomu přizpůsobila své chování. Režisér Ridley Scott pochopil, kolik jí je, až když mu to řekla.
 

– Ve filmu hlavní hrdina polyká pilulky. Veskutečnosti jde o Benadryl, což je lék proti alergii.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2019/2229359.jpg?d41d

– Letištní scény se ve filmu odehrávají mezinárodním letišti v Los Angeles. Ve skutečnosti jsou natočeny u hlavního vchodu do kongresového centra v Anaheimu.

– Natáčelo se převážně ve státu Californie, ale i u nás. Konkrétně ve Vojenském muzeu v Rokycanech!
 

– Švindlíři byli první film Ridleyho Scotta pro Warner Bros od Blade Runnera (1982).

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2019/2229362.jpg?d41d

– Předloha pro film byla novela Matchstick Men od amerického spisovatele Erica Garcii. Tak zní i název filmu v orginále.

– Roy Waller (Nicolas Cage) má na ruce hodinky značky Casio G-Shock.

 

Film můžete vidět na Nova Cinema 11. 1. 2019 17:55 a 12. 1. 2019 v 11:55.

 

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.