Kultura + showbiz (Neděle, 16. června 2019 9:26:42)

Muž se po natočení Šifry mistra Leonarda odhodlal ke zvrácenému činu: Církev šílela

Mysteriózní thriller s názvem Šifra mistra Leonarda byl natočen v roce 2006. V hlavní roli se objevili Tom Hanks a Audrey Tautou. Hanks představuje Roberta Langdona coby náboženského experta. Sophie Neveu je policejní kryptoložka. Oba se pustí po stopách tajemných šifer, kterými měl tělo pospané zavražděný správce Louvru. Snímek způsobil mnohé kontroverze a církev se bouřila. Jeden mladík se navíc po shlédnutí snímku odhodlal k něčemu strašnému!

Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Má zrovna autogramiádu v Paříži, když je zavražděn správce Louvru, se kterým se měl v onen den setkat. Jeho bezvládné tělo je popsané podivnými symboly, a tak k němu Langdona povolají. Od policejní kryptoložky Sophie Neveu se dozví, že má být obviněn z vraždy. Oba se rozhodnou uprchnout a vydat se po stopách symbolů...

Galerie: Film Šifra mistra Leonarda

– Po natočení filmu se jím inspiroval pětadvacetiletý muž, který se v římském kostele pokusil ubodat osmašedesátiletého kněze.
 

– Sám arcibiskup Angelo Amanto, tajemník Kongregace pro nauku o víře a člen katedrálního oddělení Vatikánu, vyzval veřejnost k bojkotování filmu. Dle něho byl plný přestupků a historických a teoretických chyb.

Galerie: Film Šifra mistra Leonarda

– Na Srí lace byl film dokonce zakázaný, ale knihu či DVD si lidé zakoupit mohli. Když se film natáčel, interiéry byly vytvořené v rozsáhlém studiu Pinewood Shepperton.
 

– O filmu Šifra mistra Leonarda se navíc říká, že hudba v něm je enormně děsivá. Kvůli ní se uvažovalo o přístupnosti až od 15 let, nakonec se zvolila hranice 12 let.
 


Na mysteriózní thriller Šifra mistra Leonarda se můžete podívat v pátek 11. 1. od 20:20 na Nově. V repríze jej pak můžete sledovat v sobotu 12. 1. od 17:20 na Nova Cinema.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.