Krimi (Čtvrtek, 12. prosince 2019 7:50:43)

V Českém Těšíně strhl střechu vítr. Hasiči měli napilno také v Praze

Kvůli silnému dešti a větru museli vyjíždět k zásahům hasiči z Jihomoravského a Moravskoslezského kraje a z Prahy. Jednalo se především o odstraňování spadlých stromů a odčerpávání vody ze sklepů a garáží.

"S příchodem bouřky a deště hasiči od poledne do sedmnácté hodiny řešili celkem 42 událostí," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Nejvíce práce měli hasiči v okresech Blansko a Brno-venkov.


Nejvíce zásahů v jednom městě bylo v Újezdě u Brna, kde si pozornost hasičů vyžádalo hned osm událostí. Do Jabloňan pak jeli čtyřikrát. "V dalších městech a obcích a to bylo obvykle po jednom nebo po dvou zásazích," doplnil Dvořák.
 

Celkem 42 výjezdů museli v neděli absolvovat moravskoslezští hasiči ve spojitosti s nepřejícným počasím. Nejvíce zásahů bylo na Opavsku a Karvinsku.

 


"Největší škodu zatím zřejmě způsobil náhlý poryv větru v Českém Těšíně, který po půl druhé odpolední strhnul část střechy dílny autoservisu o rozměrech asi 10 krát 10 metrů. Ta poškodila několik zaparkovaných vozidel a vršek odváté střechy ještě střechu sousedního objektu," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 


S následky silného deště se museli vypořádat také pražští hasiči. "V Kyjích uvízlo vozidlo v laguně na komunikaci, v Satalicích, Kbelích a Kyjích spadl strom přes komunikaci a v Hloubětíně poškodil spadlý strom auto," napsali hasiči na svém twitteru. Vítr a déšť zasáhly hlavně severovýchod Prahy.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.