Krimi (Čtvrtek, 12. prosince 2019 7:52:06)

Ukradli mi nápad, řekl žhář z Kjóta. Ve filmovém studiu zemřelo 33 lidí

Jednačtyřicetiletý muž, který údajně zapálil filmové studio v japonském Kjótu, se zřejmě mstil. Podle zdroje z řad vyšetřovatelů totiž tvrdí, že mu studio ukradlo nápad na román. Při čtvrtečním žhářském útoku zemřelo 33 lidí, dalších 30 je zraněných.

Útok na studio animovaného filmu v japonském městě Kjótó je podle agentury Reuters největší hromadná vražda v zemi za posledních 18 let. Japonská média citují svědkyni, která tvrdí, že měl údajný pachatel při zatýkání křičet slova o kopírování.

 

Požár zachvátil třípatrovou budovu společnosti Kyoto Animation, která vyrábí úspěšné kreslené seriály. Hořet začalo ve čtvrtek okolo 10:30 místního času, tedy ve 3:30 SELČ. V době požáru se v budově nacházelo 70 lidí. Na místě pak zasahovalo zhruba 30 hasičských jednotek.

 

Jednačtyřicetiletý muž měl ráno vniknout do budovy, kde kolem sebe začal rozlévat benzín. "Muž vylil hořlavou tekutinu a zapálil ji," potvrdil mluvčí kjótské policie. Útočník podle informací ve studiu nepracoval.

 

 

Policisté pak nedaleko budovy studia nalezly dva kanystry, batoh a vozík. Na místě se údajně našlo také pět nožů. Podezřelého policisté zadrželi a událost nyní vyšetřují jako žhářský útok.

 

Podívejte se na reportáž Televizních novin:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.