Krimi (Pondělí, 25. května 2020 3:46:45)

Natáčení, které vyžadovalo hodně odvahy: Herečka musela věřit kaskadérovi, že ji nezraní!

Studentka Sofie se uprostřed noci vyřítí zakrvavená z parku a vběhne přímo pod kola projíždějícího vozu. Zanedlouho Specialisté v parku nachází mrtvého muže, jenže Sofie má po nehodě amnézii... Jak se srážka s autem natáčela?

Hlavní postavou pondělního příběhu je studentka medicíny Sofie. Ztvárnila ji mladá herečka Veronika Lapková, kterou při natáčení čekalo několik psychicky i fyzicky náročných scén. Zápletka začíná tím, že se Sofie uprostřed noci vyřítí zakrvavená z parku, kde došlo k vraždě, a vběhne přímo pod kola projíždějícího vozu. Jde o tvrdý náraz, při kterém před dopadem přeletí přes přední sklo. Úkolu se ujali kaskadéři. Při krkolomném pádu hlavní hrdinku dublovala kaskadérka a za volantem vozu seděl její kolega. „Měla jsem na zemi značku, na kterou jsem si měla po nehodě lehnout. Kaskadér řídící auto mě ujišťoval, že zastaví metr přede mnou. Věřila jsem mu. Opravdu zastavil! Nicméně vidět, že se na vás řítí auto, nebylo moc příjemné,“ popisuje kritickou situaci Veronika Lapková.

Další vypjatý moment přichází ve chvíli, kdy je Sofie konfrontována s vrahem a málem se stane jeho další obětí. Brutální násilník ji přiotráví a následně ponoří do vany, kde jí podřeže žíly. Na pohled nic příjemného! Natáčení této scény ale nebylo zdaleka tak drastické, jak to v obraze vypadalo. „Záběr se podařilo natočit hned napoprvé. K řezu přes zápěstí jsme použili tupý nůž, pod kterým byla hadička s umělou krví. Pak následoval střih, který dost možná diváci ani nezaznamenají. Z žil poté jakoby začala vytékat červená tekutina, která postupně zbarvila i vodu ve vaně,“ přibližuje filmařské fígly umělecká maskérka Klára Čapková.

„Plně jsem se soustředila na to, abych se tvářila dostatečně omámeně a celkově působila jako pod vlivem drog,“ vzpomíná na natáčení této scény dále Veronika. „Důvěřovala jsem svým kolegům, že je nůž opravdu tupý a že mě neřízne,“ dodává.

 

Jak se natáčení povedlo můžete sledovat v seriálu Specialisté už v pondělí 20. 5. ve 20:20 na Nově.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.