Krimi (Pondělí, 25. května 2020 1:12:09)

Oběť povalil na zem, trhal z ní šaty. Násilníka hledá policie

Jihomoravští kriminalisté od konce dubna pátrají po neznámém sexuálním násilníkovi, který se v Brně pokusil znásilnit mladou ženu. Když jí přispěchali na pomoc další lidé, útočník utekl pryč.

"28. dubna, přibližně dvacet minut před půlnocí, se zatím neznámý pachatel v Sedláčkově ulici v Brně – Líšni pokusil znásilnit šestadvacetiletou ženu. Povalil ji na zem a snažil se jí roztrhnout oblečení," popsal útok policejní mluvčí David Chaloupka.

 

Žena se ovšem nedala a začala volat o pomoc, což zburcovalo obyvatele blízkého domu a také dva další mladíky, kteří běželi oběti na pomoc. Agresor se lekl a utekl pryč.

 

"Zajistili jsme kamerové záznamy z okolí místa činu. Na několika z nich je zachycen muž, který se v Sedláčkově ulice v inkriminovaný čas po delší dobu zdržoval. Kriminalisté předpokládají, že jim zatím neznámý muž může poskytnout k případu důležité informace," doplnil Chaloupka.

 

Proto by se měl vyšetřovatelům přihlásit. Na linku 158 se mohou ozvat i lidé, kteří dotyčného poznají.

 

"Ze záběrů je patrné, že muž je kuřák, cigaretu drží v pravé ruce. S mobilním telefonem na záběru manipuluje levou rukou. Postavu má hubenou, oblečený je v tmavých kalhotách a bundě zřejmě maskáčového vzoru. Na nohou má tmavé boty s bílou podrážkou," vypočítal mluvčí policie.

 

Nedá se přitom vyloučit, že na kamerách je přímo sexuální násilník. To policisté ovšem nechtěli komentovat.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.