Krimi (Čtvrtek, 28. května 2020 17:34:47)

Policie začala stíhat podezřelé z loňské tragédie v zábavním parku

Kriminalisté na Vysočině už brzy předají žalobci spis případu tragické nehody v zábavním centru Šikland na Žďársku. Loni v červenci tam zemřel pětiletý chlapec, kterého přejel výletní vláček, když z něj spolu s rodiči vystupoval. Policisté už zahájili trestní řízení proti konkrétním osobám.

Loňský červencový rodinný výlet do zábavního parku se během pár sekund změnil v tragédii. Pod koly výletního vláčku zemřel pětiletý chlapec. “Jsme viděli mašinku, jak zastavila, někdo řval děti, děti, dítě, dítě. Oživovali ho čtyřicet minut,“ popsal očitý svědek.


“Zastavil na křižovatce a dával přednost protijedoucímu vozidlu a v tom okamžiku maminka s dítětem vystoupila z vláčku,“ přiblížil pozadí tragédie majitel zábavního parku Libor Šikl.


Případ skoro rok vyšetřovali kriminalisté. Nechali si zhotovit znalecké posudky z oboru dopravy, kde je zajímal hlavně technický stav vláčku, a vyslechli desítky svědků. “Tento případ je velice složitý. Kriminalisté si museli vyžádat vypracovaní znaleckých posudků, které v současné době vyhodnocují,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

 


Kriminalisté už zahájili trestní řízení proti konkrétním osobám. A to podle informací televize Nova jak proti fyzickým, tak i právnickým. “Pokud vím, tak akorát proběhly nějaké výslechy, o žádném pochybení nevím, protože řidič prostě dělal svoji práci,“ doplnil Šikl.


Trestně stíhaný může být právě řidič vláčku anebo rodiče chlapce. Jde o to, kdo při zastavení vláčku udělal fatální chybu. Zda maminka na tom místě mohla vůbec vystupovat, nebo jestli řidič nějak při zastavení nepochybil či mohl vystupující rodinu zpozorovat.


“Trestní stíhání bylo zahájeno pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ upřesnila povahu trestního stíhání Čírtková. Celý případ by měl být podle informací televize Nova uzavřen během několika týdnů. V případě odsouzení by za smrt chlapce mohl viník skončit až na tři roky ve vězení.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.