Krimi (Čtvrtek, 20. února 2020 16:14:25)

Gang okrádá lidi v obchodních domech! Řádí po celém Česku

Policisté žádají o pomoc s pátráním a zároveň varují před trojicí, která okrádá lidi v obchodních domech napříč celým Českem. Podle policistů se zřejmě jedná o cizince. Řádili už kolem Prahy, v Berouně, Brně nebo ve Znojmě. Na svědomí mají nejméně 13 okradených.

Podezřelí z krádeží jsou dva muži a jedna žena. Podle policistů měli ve stejnou chvíli 19. března okrást v Brně v obchodním domě dva nakupující.

 

"Využili nestřeženého okamžiku a odcizili jim peněženky s finanční hotovostí a platebními kartami, poté se v Brně přesunuli do dalšího obchoďáku, kde okradli další poškozenou, které z nákupního vozíku odcizili rovněž peněženku," uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

 

Pak se ale přesunuli k Praze a 20. března měli okrást další dva lidi během nakupování v obchodním domě v Rudné u Prahy. "Poté na odcizenou kreditní kartu provedli výběr z bankomatu v obci Rudná, což se jim podařilo, neboť seniorka měla na kartě napsaný svůj pin," vysvětlila Pučelíková.

 

 

Zloději jí z účtu vybrali 5 tisíc korun. Pak se přesunuli do nákupního centra Šestka u Prahy, kde se kartou pokoušeli zaplatit a znovu z ní vybrat peníze. Karty však již v tu chvíli byly zablokované, takže měli smůlu.

 

Jejich další zastávkou byl Beroun, kde opět okradli dva nakupující a opět se pokusili z karty vybrat peníze v Berouně a v Praze. Znovu na jižní Moravě, tentokrát ve Znojmě, okradli ženu v obchodě 22. 3., odtamtud se přesunuli do Hodonína, kde okradli dalších pět lidí.

 

 

Policisté vyčíslili škodu na částku přibližně 30 tisíc korun. Zloděje zachytily kamery a policie má záběry k dispozici. Rovněž pracuje s poznatkem, že muži měli jezdit černým vozem značky Volkswagen Polo s rumunskými značkami.

 

"V jednom z obchodů se snažili s prodavačkou hovořit německy a anglicky. Není vyloučeno, že se jedná o cizince," uvedli policisté. Ti požádali veřejnost o pomoc s pátráním, pokud muže někdo poznává, ať se obrátí na kteroukoliv služebnu nebo na linku 158.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.