Krimi (Úterý, 16. července 2019 4:07:12)

Radnici po výbuchu hlídají policisté, zatím nikoho neobvinili

Výbuch, který v úterý odpoledne otřásl budovou radnice v Rýmařově na Bruntálsku, halí i den poté řada otazníků. Policisté místo stále hlídají a sbírají tu další důkazy.

"Případ stále intenzivně řešíme, kolegové momentálně objekt radnice střeží," řekla TN.cz před osmou hodinou ráno policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

 

Radnici muži zákona hlídají jak kvůli případným rabovačům, tak kvůli tomu, aby se nepoškodily důkazy. Kriminalističtí technici se do budovy vrátili ve středu ráno.

 

Policisté už v úterý večer oznámili, že v souvislosti s výbuchem zadrželi jednoho podezřelého. Ale odmítají o něm prozradit cokoliv dalšího.

 

 

"Zjišťujeme, zda a jakou souvislost měl zadržený muž s explozí," řekla pouze Jiroušková ve středu ráno. Není tak jasné, zda už kriminalisté dotyčného alespoň vyslechli. Obvinění každopádně zatím nepadlo.

 

 

Rýmařovský starosta Luděk Šimko ve středu ráno TV Nova řekl, že radnice nezůstane zavřená jen dnes, ale možná i v dalších dnech. "Zatím nás tam policisté nepustili, takže neznáme ani přesný rozsah škod," nechal se slyšet.

 

Výbuch zatřásl rýmařovskou radnicí v úterý kolem 17. hodiny. Tlaková vlna vyrazila několik oken. V budově bylo v té chvíli několik lidí, nikomu z nich se naštěstí nic nestalo.

 

Video: Policejní mluvčí a starosta o výbuchu na radnici v Rýmařově

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.