Krimi (Čtvrtek, 23. května 2019 20:42:03)

Muž obral neziskovku, aby hýčkal milenku! Má za patami kriminálku

O téměř půl miliónu korun měl obrat příspěvkovou organizaci, která se starala o lidi s mentálním postižením, teď už bývalý vedoucí pracovník. Podle informací Televize Nova měl peníze použít pro svou milenku.

Zřejmě drahé dárky, výlety , a to všechno na úkor mentálně postižených. Teď si na pětatřicetiletého muže došlápla frýdeckomístecká hospodářská kriminálka.

 

"Na počátku tohoto případu bylo odhalení účetních nesrovnalostí ze strany vedení příspěvkové organizace," popsala policejní mluvčí Eva Michalíková.

 

Jeden z vedoucích pracovníků měl z příspěvkové organizace vzít skoro půl milionu korun. Peníze měl získat postupně a to několika způsoby.

 

 

"V prvním případě měl obviněný muž předkládat na pokladnu příspěvkové organizace faktury jednak pozměněné, případně opětovně proplacené nebo do vyúčtování daňové doklady vůbec nedoložil," vyjmenovala Michalíková.

 

Muž se policistům při výslechu přiznal. Podle informací televize Nova penězi dotoval svou milenku. Už je obviněný mimo jiné z podvodu a zpronevěry a hrozí mu až pět let za mřížemi.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.