Krimi (Neděle, 19. května 2019 8:25:15)

Autobus s dětmi boural! Ve škole jich záchranáři ošetřili třináct!

Celkem třináct dětí ošetřili ve čtvrtek ráno jihomoravští záchranáři na Břeclavsku. Jeli za nimi do školy poté, co se autobus, který je vezl, v Moravské Nové Vsi srazil s projíždějícím traktorem.

"Před půl osmou ráno jsme přijali oznámení, že v Moravské Nové Vsi se střetl traktor s přívěsem a autobus, který přepravoval převážně děti do školy. Nehoda se stala, když se obě protijedoucí vozidla bočně míjela v zatáčce. Hrana přívěsu přitom zavadila o bok autobusu, což mimo jiné vedlo k vysypání dvou oken," popsala policejní mluvčí Kamila Haraštová.

 

Po srážce cestující z autobusu odešli pryč, vyšetřovatelé tak až později zjistili, že některé z dětí, které spojem jely, dorazily na vyučování zraněné.

 

"Ve škole jsme ošetřili celkem třináct dětí, osm z nich jsme následně raději převezli do břeclavské nemocnice," řekla TN.cz mluvčí záchranky Michaela Bothová. Doplnila, že školáci byli naštěstí zraněni jen lehce, měli hlavně oděrky a boule.

 

 

Policisté oba řidiče otestovali na drogy i alkohol, zkoušky ale měly negativní výsledek. Zároveň muži zákona žádají všechny cestující z autobusu, aby se jim přihlásili na telefonních číslech 974 632 252 a 602 469 135.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.