Krimi (Neděle, 19. května 2019 8:53:39)

Naskočil do vozu autoškoly a ujel. Dohnali ho až v sousedním kraji!

Pachatele, který včera ukradl vozidlo autoškoly v Táboře, naháněli policisté napříč jižními Čechami. Nakonec ho chytili až na Vysočině. Mladík je teď v policejní cele a na svědomí má několik trestných činů.

Kuriózní případ se odehrál ve středu kolem desáté hodiny dopoledne. Třiadvacetiletý muž využil momentu, kdy učitel autoškoly vystoupil z vozu a do auta naskočil. Uvnitř však seděl nic netušící vystrašený žák.

 

Lupič na něho začal křičet, že jestli auto ihned neopustí, vytáhne zbraň a zastřelí ho. Žák autoškoly na nic nečekal a auto opustil. V ten moment lupič začal z místa zběsile ujíždět. Do jeho hledání se během pár minut zapojilo několik policejních hlídek.

 

Po hodině a půl s policejní hlídce podařilo podezřelého mladíka vystopovat. Začala honička, mladík ale nechtěl zastavit a ujel dalších šedesát kilometrů. Z Tábora dojel až do Opatova na Vysočině, kde ho policisté konečně zastavili. Mladík ale z auta odmítal vystoupit. Nakonec se ho podařilo dostat ven.

 

 

K překvapení všech nebyl ani opilý, ani pod vlivem drog. Neměl ale řidičský průkaz. Kriminalisté s ním už zahájili trestní řízení, a to pro podezření ze spáchání zločinu loupež a z přečinů - neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Mladík je v současné době v policejní cele, kde čeká na rozhodnutí soudu o jeho vzetí do vazby.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.