Krimi (Neděle, 19. května 2019 9:15:34)

Při řízení dostal infarkt! Naboural auto zdravotnice, ta jej zachránila

O mimořádném štěstí v neštěstí může mluvit řidič, kterého v Chomutově postihl za volantem infarkt. V bezvědomí narazil do jiného auta, které shodou náhod patřilo zdravotní sestře. Ta muže vytáhla a začala ho oživovat. Náhodou šel kolem strážník městské policie a o chvíli později i policista v civilu. Během krátkého okamžiku se tak u muže sešli tři lidé trénovaní v poskytování první pomoci.

Byl to prý okamžik, ze kterého si pan Petr vybavuje jen mlhavé okamžiky. Za volantem dostal infarkt a zkolaboval. V tu chvíli při něm museli stát snad všichni svatí. Naštěstí totiž nejel příliš rychle a naboural auto zdravotní sestry.

 

K nehodě vzápětí přiběhl strážník městské policie a viděl ji i policista v civilu. Díky třem profesionálům v poskytování první pomoci se muž podruhé narodil.


Podle záchranářů může padesátiletý muž slavit druhé narozeniny, měl ohromné štěstí, že mu první pomoc poskytli lidé, kteří se v ní vyznají.

 


"Velkou výhodou byly profese laických zachránců, kteří na místě muže zachraňovali. Všem zasahujícím patří velké díky," řekl mluvčí záchranářů Prokop Voleník.


"Těm lidem jsem zavázán, je to něco úžasného,“ poděkoval zachráněný. V nemocnici si muž ještě nějakou dobu poleží, podle lékařů má ale velkou šanci na úplné uzdravení.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.