Krimi (Neděle, 19. května 2019 8:30:44)

Plná čára není zeď! Řidiče ohrozilo za 2 dny několik silničních pirátů

Hned několika případů nebezpečného předjíždění se stal svědkem jeden ze čtenářů TN.cz. A to jenom během dvou dnů. Piráti silnic si zjevně nic nedělali z plné čáry ani z toho, že předjíždí přímo v křižovatce. Jejich nebezpečné chování ale zvěčnila palubní kamera.

První případ se stal v neděli. Bílá Škoda Octavia, která mířila od Svitávky na Boskovice na Blanensku v Jihomoravském kraji, předjížděla přímo na plné čáře. “Stál za mnou na stopce. Měl jet za mnou, přitom si to zkrátil a já jsem musel najet na krajnici,“ popsal svědek redakci TN.cz.


“Ten řidič poté ještě udělal další přestupky v Boskovicích u železničního přejezdu. A to jsem měl v aute mého tříletého syna,“ doplnil. V Boskovivích se totiž řidič octavie také nenechal omezit plnou čárou.


Další nebezpečné předjíždění pak následovalo v pondělí. Muž jel po silnici první třídy z Letovic na Sebranice na Blanensku v Jihomoravském kraji. Tam po chvíli dostihl traktor, za který se zařadil.

 


Jízda za zemědělským strojem ale zřejmě pobuřovala další řidiče. Napřed jej přímo na křižovatce předjela dodávka s přívěsným vozíkem. Tu o chvíli později následoval tahač s cisternou, který se nijak nenechal omezit plnou čárou.


Piráti silnic neriskují jen svůj život, ale i ostatních. Před nedávnem jeden takový vybrzdil autobus hromadné dopravy v Praze. Nikomu se tehdy naštěstí nic nestalo. Více si přečtěte zde.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.