Krimi (Čtvrtek, 23. května 2019 20:54:23)

Captain America zažil pořádný trapas: Během natáčení si nestihl dojít na záchod

Chris Evans již několikrát prokázal, že se na zadaný úkol dokáže pekelně soustředit. Důkaz za všechny je postava, kterou vybudoval za celkem krátký čas kvůli roli Kapitána Ameriky. Když se ale hodně soustředíte, leccos vám ujde...

Děj filmu Cellular je dost dramatická. Jessica Martinová (Kim Basinger) je vcelku obyčejná středoškolská učitelka, která má milujícího manžela a syna.  Zničehonic je Jessica unesena. Netuší kde je, kdo jsou únosci, ani proč unesli právě ji. Při zoufalém pokusu náhodně spojit pár drátů v rozbitém telefonu se dovolá mladému muži jménem Ryan (Chris Evans), kterému popíše svou situaci. Mladík jí zprvu nevěří, nicméně souhlasí, že se s telefonem zastaví na policii. Souhrou náhod se mu však nepodaří zastihnout nikoho nápomocného, a tak se stává jedinou nadějí Jessicy i její rodiny...

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2019/2255640.jpg?d41d
• Když Jason Statham hrozí Kim Basinger svým páskem, její vyděšení je skutečné. Kim netušila, že k tomu dojde. Sama před natáčením požádala Jasona, aby ji „překvapil“. Statham dámě vyhověl a do hraní se tak položil, že ji skutečně vystrašil. Scéna se mimochodem povedla na první pokus!

• Chris Evans všechny kaskadérské kousky s autem prováděl sám. Před natáčením podstoupil výcvik na kaskadérské škole v Los Angeles.

• Zatímco Larry Cohen pracoval na scénáři, pokoušel se udat svůj předchozí scénář k filmu Telefonní budka (2002). Prohlásil, že se snažil Cellular napsat jako přesný opak Telefonní budky, v níž je hlavní hrdina uvězněn právě v oné titulní budce, ze které se nemůže hnout. V Cellularu tak hlavní hrdina může jít kamkoli, jen musí udržet svůj mobil na příjmu.• Ryanův telefon je Nokia 6600. Ve snímku používaný kousek nebyl funkční, byla do něho však vložena handsfree, takže Chris Evans přes něj i tak mohl s někým mluvit. Zajímavý způsob, jak předejít nechtěným telefonátům na place.

• Chris Evans se v Tonight Show Jaye Lena krátce po premiéře snímku přiznal k menšímu trapasu. Na natáčení strávil spoustu času v autě, kdy kvůli natočení potřebných záběrů z různých úhlů jezdil tam a zpátky. Jezdil tak dlouho, dokud se při scéně, kde se snaží vycouvat z tunelu, nepočůral. Kvůli pevnému soustředění se na jízdu si toho však ani nevšiml, dokud z auta nevystoupil. Jejda.

• V roce 2008 vznikl čínský remake Únos.

• Do role Ryana byl původně zvažován Heath Ledger.
Napínavý akční thriller Cellular můžete sledovat v neděli 17. března 2019 od 03:15 na Nova CInema.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.