Krimi (Neděle, 16. června 2019 9:09:06)

Pirát ze smrtícího BMW Půček chce na svobodu! Soud nerozhodl

Osmadvacetiletý Marek Půček, který před čtyřmi lety v Praze opilý autem srazil a zabil mladou studentku, se v nejbližších týdnech na svobodu nedostane. Soud, který ve středu přímo ve věznici v Kynšperku na Sokolovsku projednával jeho žádost o podmíněné propuštění, jednání odročil.

Marek Půček se tak snaží z vězení dostat dříve už počtvrté. Dvakrát jeho žádost soud zamítl, jednou ji stáhl sám. Za smrt dívky při nehodě si odpykává šestiletý trest odnětí svobody. Při soudním jednání uvedl, že se chová vzorně, má několik pochval, chce se polepšit a vést spořádaný život.

 

V srpnu 2014 v opilosti srazil autem jednadvacetiletou Marušku. Ta čekala na zastávce v Praze na Smíchově na autobus. Na následky poranění zemřela. Půček, který jel z oslavy svých narozenin, od nehody utekl a policii se přihlásil později.

 

Senát složený ze soudkyně a dvou přísedících ve středu ale o jeho podmíněném propuštění nerozhodl. O své nápravě státního zástupce Půček zatím nepřesvědčil.

 

 

"Z dosavadního psychologického vyšetření vězeňským psychologem není zřejmé, zda došlo k nápravě odsouzeného, a zda je dána prognóza vedení řádného života v budoucnu," uvedl státní zástupce Martin Durda.

 

Kromě dalšího vyšetření psychologem požaduje soudkyně ještě upřesnění majetkových poměrů odsouzeného. Ten totiž zatím ze šesti a půl milionového odškodnění rodině pozůstalých nezaplatil ani korunu. Pouze minimálně ponížil dluh ze soudních výloh. Jednání soud odročil na neurčito.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu: 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.