Krimi (Středa, 26. června 2019 21:49:05)

Zaplatily jsme plenky, nedostaly nic, zuří matky. E-shop řeší policie

Pražští policisté prověřují chování e-shopu www.nejlevnejsiplenky.cz. Na obchod si stěžují desítky lidí, podle kterých si e-shop vezme peníze, ale zboží nepošle. Policisté vše řeší s podezřením na podvod.

"Obchod nereaguje, vybere peníze předem a zboží nedodá, jen okrádají lidi. 18. září jsem zaplatila 1925 korun za plenky, které nikdy nedorazily, obchod nereaguje na telefon, na e-maily taky ne," píše na internetu jedna ze zákaznic.

 

A úplně stejně mluví i řada dalších zákazníků, kteří si nakoupili dětské pleny za akční ceny, zaplatili předem a zboží nikdy neviděli. Podivné praktiky e-shopu už prověřují i pražští policisté.

 

"Vše prověřujeme s podezřením na trestný čin podvodu, zatím evidujeme desítky poškozených, škoda byla zatím vyčíslena na přibližně 60 tisíc korun," řekl na dotaz TN.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

 

Jedna z nespokojených zákaznic se obrátila i na Českou obchodní inspekci (ČOI). I ona si prý objednala plenky v září a nedočkala se jich.

 

 

"Paní spotřebitelce jsme odpověděli, že podání týkající se nedodání zboží a nevrácení částky nemůžeme řešit. A poradili jsme, aby při nákupech na internetu byla obezřetná, vyhledávala si recenze či neposílala peníze předem," uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

 

Dodal, že v těchto případech je lepší se obrátit na policii, obchodní inspekce má úzce vymezené pravomoci. Do e-shopu se redakce pokusila dovolat, na čísle uvedeném na stránkách ale je pouze nahraný vzkaz odkazující na e-mailové adresy. E-maily se nicméně vracejí jako nedoručitelné.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.