Krimi (Neděle, 16. června 2019 8:38:47)

Vanesska (†5) uhořela ve skříni. Její máma teď promluvila

Oslavy konce roku se pro Magdalénu ze slovenského města Žiar nad Hronom změnil v noční můru. Její pětiletá dcera totiž uhořela při požáru bytu ve městě Puchheim v Německu.

Čtyřiatřicetiletá Magdaléna ze Slovenska žije už čtrnáct let v Německu. Společně se svou dcerou a přítelem Andreasem žila v paneláku, necelých pětadvacet kilometrů od Mnichova. Život se ji však zásadně změnil v poslední den minulého roku.

 

Oslavy nového roku chtěla strávit se svou dcerou a přítelem Andreasem. Ještě předtím se ale vydala na nákup. Malou Vanessku nechala doma s otcem v osmém patře paneláku. "Dívali se na dokument o mořském světě. Vanesska totiž milovala rybičky, všechny dokonce uměla pojmenovat," říká smutně pro slovenský deník Nový čas Magdaléna.

 

Děvčátko se vydalo samo na toaletu a otec dál sledoval televizi. Po chvíli ucítil dým a narazil na plameny, které šlehaly z ložnice. Začal malou Vanessku hledat, avšak bezúspěšně. "Nemohl ji najít ani venku, vrátil se proto zpátky do hořícího bytu. Bohužel ani tam ji opět nenašel," popisuje nešťastná matka. Muž se navíc přiotrávil zplodinami a skončil v nemocnici.

 

 

Oheň se podařilo dostat pod kontrolu až zhruba půl hodině. Následně se hasičům naskytl hrůzostrašný pohled. "Při následném ohledání místa učinili hasiči hrozivé odhalení. Pětiletá dívka se před plameny pokusila ukrýt ve skříni, hasiči na místě nalezli její mrtvé tělo," popisuje hrůzy mluvčí místní hasičské jednotky Alexander Sabaraj.

 

 

"Ukryla se do skříně. Nevíme, jak požár vlastně vznikl, jestli od lampy nebo od zásuvky. Shořelo mi úplně všechno. Na tom ale nezáleží, dcerku už mi nic nevrátí. Byla mým vytouženým děťátkem, moje sluníčko," popsala zdrcená matka pro slovenský deník. Magdaléně navíc nezůstaly na malou Vanessku žádné vzpomínky. Vše skončilo v plamenech.

 

Rodina a přátelé teď vytvořili společně s charitou sbírku, aby mohla Magdaléna svou dcerku pohřbít a postavit se znovu na nohy.

 

I vy můžete přispět: ZDE

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.