Krimi (Neděle, 16. června 2019 9:18:32)

Lupič se prozradil kuriózně, po přepadení večerky unikal jen chvíli

Pořádnou smůlu měl lupič, který o víkendu přepadl večerku v pražských Vršovicích. Už po půlhodině ho totiž pět set metrů od místa činu chytili policisté. Prozradil se opravdu kuriózně.

Bylo to obyčejné zakašlání. Jak totiž lupič utíkal z večerky s penězi, pořádně se u toho zadýchal. No a když se schovával u zdi na okraji parku, kterým zrovna procházel jeden z policistů, neudržel se a zakašlal.

 

Vysvětlování, že tam v půl třetí ráno čeká na kamaráda, má u toho v kapse tisícikoruny a nedokáže říct, kde je sebral, už mu samozřejmě moc nepomohlo.

 

To přepadení se stalo půl hodiny předtím ve večerce ve Francouzské ulici. Lupič tam přeskočil pult, začal mlátit prodavače pěstmi, skleněnou lahví a pak i plynovou pistolí, kterou mu sebral. Volnou rukou přitom zvládl vybírat peníze z pokladny a strkal si je do kapes.

 

 

Když už měl pocit že jich má dost, přeskočil pult zpátky a utekl. Moc dlouho si ale peněz neužil. Dvacetiletý cizinec skončil na policejní služebně, kde se k loupeži přiznal. Řekl, že peníze potřeboval na vyřešení bytové situace. A vyřešit se mu ji vlastně podařilo, protože ho soud poslal do vazby a o střechu nad hlavou má tak teď postaráno. Za mřížemi může strávit až deset let.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.