Krimi (Pondělí, 20. května 2019 12:43:19)

Žena (†58) přecházela silnici u zastávky autobusu, srazilo ji auto

I přes okamžitou pomoc se nepodařilo záchranářům oživit ženu, kterou v pátek ráno srazilo auto v obci Vážany na Boskovicku. Žena přecházela silnici mimo obec v místě, kde je autobusová zastávka. Podle policistů bylo špatně vidět a žena na sobě neměla oblečení s reflexními prvky.

Auto srazilo ženu na silnici II. třídy 374 vedoucí z Boskovic do Jevíčka v pátek ráno. U obce Vážany leží autobusová zastávka mimo vesnici. Žena u ní silnici přecházela.

 

"Byla sražena osobním automobilem Fiat, který řídil sedmadvacetiletý řidič. I přes okamžitě poskytnutou první pomoc a následnou snahu záchranářů žena na místě zemřela. Dechová zkouška byla u řidiče osobního automobilu negativní," uvedl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

 

 

Podle policistů chodkyně přecházela silnici mimo obec, nebyla vybavena reflexními prvky a na místě nehody byla snížená viditelnost. Kvůli vyšetřování nehody museli řidiči projíždět místem kyvadlově, v jednu chvíli pak objížďkou přes obec. Dopravní komplikace nevznikaly.

 

 

"Podle zjištění policistů, kteří nehodu vyšetřují, měli být na autobusové zastávce cestující čekající na spoj. Jejich svědectví by pomohlo policistům při vyšetřování nehody," dodal mluvčí jihomoravských policistů.

 

Svědci se mohou přihlásit přímo blanenským dopravním policistům, nebo na tísňové lince 158.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.