Krimi (Pondělí, 23. září 2019 6:52:45)

Hledá se klíčový svědek vraždy pumpařky! Projížděl zrovna kolem

Případ vraždy 58leté pumpařky na Mělnicku může objasnit důležitý svědek. Ze zveřejněných záběrů je patrné, že v době, kdy pachatelé přepadli benzinku, jel kolem zřejmě nákladní vlak. Jeho strojvedoucí si tak mohl všimnout podezřelého auta nebo pohybu.

Policisté nové záběry z loupežného přepadení čerpací stanice na Mělnicku zveřejnili ve středu odpoledne. Kromě maskovaných lupičů je na nich vidět i světlo, které se pohybuje. Zřejmě šlo o světla nákladního vlaku, který kolem zrovna projížděl.

 

Právě jeho strojvedoucí by mohl být pro objasnění případu klíčový. Policie prosí všechny řidiče nebo další svědky, kteří se v pondělí v době mezi druhou a třetí hodinou ranní v lokalitě pohybovali, aby se ozvali na tísňovou linku. Mohli si všimnout něčeho podezřelého.

 

Policejní mluvčí Pavel Truxa informaci o tom, že by kolem projížděl vlak, potvrdit nechtěl. "Ke konkrétním krokům se nebudeme vyjadřovat. Všechny záběry jsme samozřejmě analyzovali, stejně jako všechny stopy. Nadále prověřujeme veškeré poznatky," uvedl pro TN.cz.

 

Jízdní řád nákladních vlaků má na starost Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). K otázce, zda záznamy o průjezdu vlaků kolem čerpací stanice poskytne SŽDC redakci TN.cz, se mluvčí nevyjádřila. "V případě, že se Policie ČR na nás obrátí, vyšetřovatelům údaje poskytneme," sdělila mluvčí Radka Pistoriusová.

 

 

 

Kriminalisté zatím nezveřejnili, zda pachatelé z místa prchali po svých, nebo třeba v autě. I to by mohli svědci pomoci odhalit. Dosud není jasné ani to, zda pumpu přepadli dva muži, nebo obsluhu čerpací stanice zastřelil muž a jeho komplicem byla žena.

 

Po pumpařce zůstaly podle informací TV Nova dvě děti i vnoučata. Sousedé a zákazníci Janu popistují jako ochotnou a přátelskou ženu, která byla vždy ochotná pomoci. Pachatelé na benzinku vtrhli poté, co Jana umyla stojany a nestihla ještě zamknout jako obvykle, napsal deník MF Dnes.

 

Reportáž TV Nova:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.