Krimi (Čtvrtek, 23. května 2019 20:54:21)

Detaily vraždy pumpařky: Čekali na její chybu a stříleli pro 10 tisíc!

Po třech dnech vyplouvají na povrch další podrobnosti o přepadení čerpací stanice nedaleko Nelahozevsi na Mělnicku. Dvojice lupičů si zřejmě počkala, až 58letá Jana, obsluha pumpy, odejde umýt stojany a odemkne. Poté ji chladnokrevně zastřelili.

Kriminalisté už tři dny pátrají po pachatelích loupežného přepadení bezinky v Podhořanech. Podle nejnovějších informací pumpu vyloupili muž a žena. Odnesli si přitom jen přibližně deset tisíc korun v kase a další zboží. Informoval o tom deník MF Dnes.

 

Čerpadlářka Jana šla v noci na pondělí kolem půl třetí umýt stojany a poté se vrátila za pult. Právě na tuto chvíli podle informací deníku zřejmě lupiči čekali, protože až na tuto krátkou dobu byla pumpa zamčená. Tentokrát už vchodové dveře dálkově zamknout nestihla.

 

Na zveřejněných záběrech je vidět, jak dovnitř vtrhli dva maskovaní lupiči. První z nich okamžitě a ještě za běhu střílel, jedinou kulkou 58letou Janu zabil. "Když jsme zpomalili záběry, je vidět, že ta druhá osoba měla v ruce paralyzér a provaz," uvedl pro deník jeden z vyšetřovatelů.

 

Podle zjištění novin zabíjeli pachatelé kvůli pokladně, ve které bylo jen přibližně deset tisíc korun. Druhý lupič, kterým byla zřejmě žena, pak ukradl ještě další zboží. Za 40 vteřin už utíkali z pumpy a od té doby po nich policisté pátrají.

 

 

Kriminalisté doufají, že najít chladnokrevného vraha a jeho komplice pomohou zveřejněné záběry. Na nich má druhá postava zvláštní rozevlátou chůze, podle které by ji mohli lidé poznat. Zároveň policie prosí, aby se přihlásili všichni řidiči, kteří v tu dobu projížděli kolem a mají v autě kameru.

 

Zavražděná pumpařka byla u zákazníků oblíbená. Někteří z nich jezdili na čerpací stanici hlavně kvůli ní. Byla vdaná, měla dvě děti a vnoučata. "Kdyby mohla, tak by se rozdala. Pomohla každému, když potřeboval," popsala pro TV Nova Janina sousedka a kamarádka.

 

Podívejte se na záběry z přepadení pumpy:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.