Krimi (Pondělí, 20. května 2019 12:51:04)

"Chtěl jsem vraždit!" přiznal muž, který pobodal v Praze prodavačku

Pražští policisté změnili právní kvalifikaci útoku na dvaapadesátiletou prodavačku ve vršovické cukrárně. Zadržený muž se totiž k činu přiznal a policistům při výslechu řekl, že chtěl vraždit. Případ si teď převzali kriminalisté z oddělení vražd. Policisté žádají, aby byl muž poslán do vazby.

Pobodání prodavačky v cukrárně v pražských Vršovicích vyšetřují policisté jako vraždu ve stádiu pokusu. O změně právní kvalifikace z původního ublížení na zdraví informoval v úterý mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

 

"Při výslechu se muž k činu přiznal a uvedl, že chtěl prodavačku zavraždit," upozornil policejní mluvčí Daněk. Policisté proto podali podnět na vzetí muže do vazby. Případ si převzali kriminalisté z oddělení vražd.

 

Žena skončila v péči záchranářů, ti ji převezli na Kliniku plastické chirurgie vinohradské nemocnice. Žena byla pořezaná v obličeji, na hlavě a na rukou. Její zranění naštěstí nebyla vážná.

 

 

 

Motiv byl pro policisty záhadou. Muž, po kterém pátrali v okolí i mezi pražskými bezdomovci, si totiž z cukrárny nic neodnesl. V cukrárně si před útokem koupil kávu a odešel pryč, pak se vrátil, vytáhl nůž a na šokovanou prodavačku přes pult zaútočil.

 

Osmatřicetiletého muže policisté zadrželi v neděli. Pomohl jim tip od ženy, která muže podle popisu poznala. Za těžké ublížení na zdraví mu hrozilo až deset let za mřížemi, teď může dostat až dvojnásobný trest.

 

Reportáž o útoku v cukrárně:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.