Krimi (Středa, 26. června 2019 21:58:57)

Soudkyně o sobě rozhodla, že není podjatá. Kramný podá stížnost

Soudkyně Renáta Gilová ani zbytek senátu nejsou podjatí. Usnesení Krajský soud v Ostravě zveřejnil ve čtvrtek. Rozhodnutí padlo již 21. září.

Usnesení je zatím nepravomocné. "Petr Kramný využije svého práva a do rozhodnutí podá v zákonné lhůtě stížnost," sdělila obhájkyně Kramného Jana Rejžková.

 

Podle informací TN.cz patří mezi důvody obvinění Gilové a soudního senátu nezabránění zničení stěžejního důkazu, tedy pitevního materiálu, připuštění a vůbec použití odposlechů jako důkazů, a dále hodnotící úvahy z oboru psychologie a psychiatrie, které by neměly Gilové vůbec náležet.
 

Kramný podle rozsudku zavraždil manželku Moniku (†36) a dcera Kláru (†8) na rodinné dovolené v Egyptě v červenci 2013. Krajský soud v Ostravě začal případ Kramného projednávat v létě roku 2015.

 

V lednu roku 2016 odsoudil soudní senát Kramného k 28 letům za mřížemi za vraždu manželky a dcery, příbuzným obětí měl vyplatit 9 milionů korun. Vrchní soud v Olomouci rozsudek potvrdil 1. června 2016, snížil však náhrady příbuzným. Rozsudek byl pravomocný.
 

Na začátku letošního roku zamítl Ústavní soud stížnost Petra Kramného a případ odmítl přezkoumat. V dubnu pak zamítl Nejvyšší soud dovolání Petra Kramného v případu křivého obvinění policisty. Kramný podle obžaloby tvrdil, že ho vyšetřovatel při výslechu bil a ponižoval. To se ale neprokázalo.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.