Krimi (Středa, 26. června 2019 22:57:27)

Kramný musí na verdikt počkat. Vážné zranění soudkyně!

Již tři týdny se čeká na výsledek soudního řízení ohledně podjatosti soudkyně Renaty Gilové v kauze Petra Kramného. Gilová rozhoduje o žádosti o obnovu řízení. Soudkyně Gilová, která usnesení sepisuje, má totiž zlomenou ruku. Potvrdil to Krajský soud v Ostravě.

V kontroverzním případu poslala Gilová Kramného na 28 let za mříže za dvojnásobnou vraždu. Kramného obhájkyně Jana Rejžková upozorňovala na její podjatost již při hlavním procesu. Gilová to tehdy odmítla.


Nyní podezření čelí znovu, Kramný totiž podal žádost o obnovu řízení. O té ale soud nerozhodoval. "Rozhoduje se o podjatosti soudkyně v případu rozhodování o podjatosti řízení," upřesnil již dříve mluvčí Krajského soudu Jiří Barč.

 


"Rozhodnuto bylo 21. září, zákonná lhůta pro vypracování usnesení je do 19. října. Lhůta bude dodržená. Předpokládá se, že nejpozději začátkem příštího týdne bude usnesení vypraveno," sdělil místopředseda Krajského soudu Igor Krajdl. Gilová i přes svůj zdravotní stav chodí do práce.

 

Z podjatosti byl obviněný celý soudní senát, nejenom Gilová. Podle informací TN.cz patří mezi důvody obvinění nezabránění zničení stěžejního důkazu, tedy pitevního materiálu, připuštění a vůbec použití odposlechů jako důkazů, a dále hodnotící úvahy z oboru psychologie a psychiatrie, které by neměly Gilové vůbec náležet.

 


 

Kramný podle rozsudku zavraždil manželku Moniku (†36) a dcera Kláru (†8) na rodinné dovolené v Egyptě v červenci 2013. Krajský soud v Ostravě začal případ Kramného projednávat v létě roku 2015.

 

 

V lednu roku 2016 odsoudil soudní senát Kramného k 28 letům za mřížemi za vraždu manželky a dcery, příbuzným obětí měl vyplatit 9 milionů korun. Vrchní soud v Olomouci rozsudek potvrdil 1. června 2016, snížil však náhrady příbuzným. Rozsudek byl pravomocný.

 


Na začátku letošního roku zamítl Ústavní soud stížnost Petra Kramného a případ odmítl přezkoumat. V dubnu pak zamítl Nejvyšší soud dovolání Petra Kramného v případu křivého obvinění policisty. Kramný podle obžaloby tvrdil, že ho vyšetřovatel při výslechu bil a ponižoval. To se ale neprokázalo.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.