Krimi (Úterý, 26. března 2019 7:44:28)

Tragédie na přechodu v Hostivaři: Policie hledá svědky nehody

Dva mrtvé chodce si vyžádala tragická nehoda, která se stala v úterý odpoledne na přechodu pro chodce v pražské Hostivaři. Auto tam srazilo ještě další dvě ženy, které byly převezeny do nemocnice. Policie teď shání svědky, kteří by příčinu tragické nehody pomohli objasnit.

Policie nadále zjišťuje příčiny tragické nehody. Pomoci objasnit by je měly zadané znalecké posudky. Provedená dechová zkouška na místě vyloučila alkohol v dechu řidiče a negativní byly i testy na drogy.

 

Podle svědků projel sedmašedesátiletý muž nejprve kolem stojících aut v levém pruhu na červenou. Poté srazil čtveřici chodců. Vůz přitom zastavil až po zhruba deseti metrech od přechodu. Řidič tak jel zřejmě vysokou rychlostí, nebo brzdil velmi pozdě.

 

Zraněným měl okamžitě přispěchat na pomoc osmadvacetiletý svědek nehody, který jim poskytoval první pomoc ještě před příjezdem záchranářů. Na místo letěl i vrtulník.

 

 

Muži a ženě přesto už záchranáři nedokázali pomoci, podlehli těžkým zraněním. Do vinohradské nemocnice byly převezeny dvě ženy ve věku 72 a 63 let. Jedna utrpěla poranění ruky, ta byla ještě včera propuštěna domů. Druhá zraněná zůstává v péči lékařů s mnohočetnými poraněními.

 

Do nemocnice sanitka převezla i řidiče automobilu, který byl v šoku. Doprava v ulici Švehlova, kde se tragická nehoda stala, byla na tři hodiny omezena. Policisté teď budou zkoumat zdravotní stav řidiče a technický stav auta.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.