Krimi (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:05:36)

"Zvěsti o vraždě jsme slyšeli, jsou to lži," řekla policie o smrti Janky

O smrti devítileté Janky ze Slovenska není mnoho informací. Redakci TN.cz se podařilo spojit s britskou policií, která její smrt v sheffieldské romské komunitě vyšetřuje. Přestože Českem a Slovenskem kolují zvěsti, že dívku zabil někdo z jejích příbuzných, policie má na věc jiný názor.

"O těchto spekulacích víme, kolují i mezi místními. V případu však nejsou žádné podezřelé okolnosti, které by nasvědčovaly tomu, že jsou tyto spekulace pravdivé. Případ nadále vyšetřujeme jako tragédii," uvedl mluvčí policie ze South Yorkshire s tím, že jak přesně Janka zemřela, prokáže až výsledek pitvy.

 

Přestože policie hovoří jasně, internetové diskuze jsou stále plné spekulací o vraždě. Někteří spekulátoři dokonce tvrdí, že mají důkazy a svědectví o tom, že dívku zabil její otčím. Jiní zase tvrdí, že dívka upadla na šňůru a rodina jí neposkytla pomoc.

 

"Sama by se nezabila, je to divné, určitě ji zamordovali, aby měli prachy." Podobných komentářů je nespočet a jen těžko mezi nimi lze rozlišit, jestli jsou některé pravdivé.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2018/2091381.jpg?be4c

 

"Pokud má někdo podobné informace, založené na hmatatelných důkazech nebo svědectvích, nechť se na nás obrátí," dodal policejní mluvčí na závěr.

 

Malá Janka zemřela v nemocnici, kde několik dnů ležela připojená na přístrojích. Do nemocnice ji převezli 2. ledna poté, co se za neznámých okolností doma přidusila. Rodina údajně tvrdila, že se škrtila páskem od županu. Později však uznala, že neví, co se přesně stalo.

 

 

O celém incidentu a jejím stavu informovala rodina sama prostřednictvím živého vysílání na Facebooku. Rodina také žádala o finanční pomoc na převoz dcery na Slovensko, později na převoz jejího těla. Dle našich posledních informací si rodina odpojila telefonní čísla a dokonce i některé sociální sítě, protože jim lidé nadávají a vyhrožují.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.