Krimi (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:10:25)

Řidiči se pohádali o místo. Jeden na druhého vytáhl pistoli!

Namířená pistole proti sokovi a výhrůžky. Tak skončil spor dvou mužů o parkovací místo v centru Nového Jičína. Jednomu z nich ale došla trpělivost a vytáhl zbraň. Za to si může odsedět i tři roky vězení.

Mnoho nervózních řidičů ve dne i v noci projíždí městem a hledá místo k zaparkování. Mnohdy marně. A u některých pohár trpělivosti přeteče. Třeba jako v případě řidiče v Novém Jičíně, který se snažil zaparkovat v centru. Než ale na volné stání stačil vjet, místo mu sebral rychlejší šofér.

 

Jednapadesátiletý muž se cítil o místo okradený, a tak začal na svého soka troubit. "Ze zaparkovaného vozu proto vystoupil druhý řidič a přistoupil k oknu druhého vozidla," popsal policejní mluvčí Petr Směták.

 

Rychlejší šofér se možná chtěl jít omluvit nebo jen dohodnout. Každopádně když přišel k autu naštvaného řidiče, mířila na něj zbraň. "V případě prokázání viny hrozí řidiči až tři roky odnětí svobody," doplnil Směták.

 

 

Agresivních řidičů přitom neubývá, spíše naopak. Třeba muž, který nevydýchal jiný názor na dopravní situaci, před časem použil basebalovou pálku a druhému na parkovišti poničil kapotu auta.

 

Neznámý vandal si zase ve Zlíně zahrál na soudce špatně parkujících řidičů. Auta, která stála tam, kde neměla, postříkal barvou nebo jim vyryl rýhy do laku. Škody jsou za desítky tisíc korun. A uchráněni nejsou často ani invalidé. I jejich auta často ničí vandalové.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.