Krimi (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:03:45)

Muž v autě objevil zloděje, jeho výmluva zaskočila i policisty

Zloději jsou někdy skutečnými mistry výmluv. Dokládá to i případ, který vyšetřují českolipští policisté. Majitel auta při krádeži překvapil zloděje, který se pokoušel jeho vůz nastartovat a ujet. Kuriózní vysvětlení, kterého se dočkal, ho ale hodně překvapilo.

Takovouto výmluvu policisté ještě neslyšeli. Zloděj prý auto startoval jen proto, aby si mohl nabít svůj vybitý mobilní telefon. Tomu policie ale ani trochu nevěřila. Stalo se to ve dne v obci Slunečná na Novoborsku.


Všechno to začalo tím, že majitel vozu měl autonehodu. Vůz prodal následně v aukci a vítěz dražby, který za auto zaplatil 8800 korun, si měl pro něj každou chvíli přijet. Auto stálo před domem prodávajícího a v zámku byl zalomený klíček od zapalování.


To asi přivedlo 27tiletého muže ze Cvikova, který šel kolem, na nápad zkusit auto ukrást. Párkrát protočil motor a toho si všiml v tu chvíli už bývalý majitel auta, který byl právě doma.Vyběhl ke zloději, zadržel ho a předal policistům. Těm mladík převyprávěl svoji kuriózní verzi příběhu, ale zkušené policisty tím vůbec nedojal. Teď mu hrozí až dva roky vězení.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.