Krimi (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:57:27)

Policie promluvila o záhadné smrti malé Janky (9) v Anglii

Tragická smrt Janky (9) ze Slovenska je opředena spoustou nejasností a ani policii stále není jasné, co se přesně stalo. Britská média o její smrti konečně promluvila. Podívejte se, jaká jsou oficiální stanoviska britské policie.

Sanitka byla do ulice Cranworth Road v Sheffieldu přivolána deset minut po šesté večer 2. ledna. Záchranáři přijížděli k případu dívky, která měla potíže s dýcháním.

 

Šlo o devítiletou Janičku z místní romské komunity. Byla převezena do nemocnice, kde ji připojili na přístroje. O pět dnů později v nemocnici bohužel zemřela.

 

Místní policie okolnosti jejího úmrtí stále vyšetřuje, nemá však žádné podezření, že by se mohlo jednat o násilnou smrt, jak se hojně objevuje na sociálních sítích.

 

"Nejsou zde žádné podezřelé okolnosti, které by nasvědčovaly tomu, že se jednalo o násilnou smrt," uvedl pro TheStar.co mluvčí policie ze South Yorkshire.

 

Přesto se široké veřejnosti především u nás a na Slovensku zdá Janky smrt podezřelá, jak jsme informovali ZDE. Janka si měla v osudný den hrát v pokoji se svými sourozenci a dalšími příbuznými, když si z neznámých důvodů omotala pásek od županu kolem krku a začala se dusit. Další zdroje tvrdí, že rodina zavolala sanitku až po 40 minutách. Podle komentářů na sociálních sítích dokonce někteří tvrdí, že se jednalo o vraždu a dívčin otčím z Británie po činu uprchl. Vše jsou však spekulace a více prozradí až výsledky pitvy a závěry policejního vyšetřování.

 

Rodina Janky o jejím stavu vysílala pravidelně živě na sociálních sítích s tím, že žádala od veřejnosti finanční pomoc na převoz Janky na Slovensko. Převoz těla stojí podle našich zdrojů 5000 liber a rodina vyjádřila vděk za každou pomoc.

 

Janička chodila do školy Pye Bank Church of England Primary School a podle ředitelky byla hodná a milá holka.

 

 

"Byla oblíbená jak u žáků, tak u učitelů. Měla před sebou zářnou budoucnost. Plně soucítíme s rodinou v těchto těžkých chvílích," vyjádřila se ředitelka školy Maureeen Andrewsová pro TheStar.co.

 

Janičky smrt otřásla nejen celou místní komunitou, ale také Slovenskem a Českem. Kdo si o případu přečetl, se snaží zjistit pravdu o tom, jak dívka zemřela. Případ nadále sledujeme a budeme vás o něm dál informovat.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.