Krimi (Čtvrtek, 17. ledna 2019 23:25:15)

Opilí rodiče chtěli zpět odebrané dítě. Vyzbrojili se noži, ukradli auto

Rodiče, kterým sociální pracovníci odebrali malé dítě, protože s ním do nemocnice přišli opilí, se rozhodli, že si ho za každou cenu vezmou zpátky. S noži a mačetou chtěli vtrhnout do kojeneckého ústavu v Kolíně. Aby tam byli co nejrychleji, pokusili se ukrást dvě auta. Jedno pak dokonce zapálili.

Do nemocnice přišla nejprve žena na vyšetření. Namol opilá. Po chvíli dorazil i její stejně "upravený" manžel s teprve půlročním potomkem. Když personál viděl, v jakém jsou stavu a že mohou být pro dítě nebezpeční, zavolal policii a sociálku.

 

"Už při vyšetření v nemocnici se chovali velmi agresivně, napadali personál i policisty a byli zjevně pod vlivem alkoholu," popsal Michal Dupák, vedoucí kriminální policie Kolín. Odebrání dítěte provázely nadávky a vzteklé převracení kočárku.

 

Když opilí rodiče dorazili domů, dali si ještě na kuráž a rozhodli se získat dítě zpět. Na trestnou výpravu do kojeneckého ústavu se i vyzbrojili. "Vzali mačetu a čtyři nože a šli zjistit, kde se v Kolíně nalézá kojenecký ústav," doplnil Dupák.

 

Pěšky se jim nechtělo, a tak se rozhodli u nádraží získat auto. Když na jednu parkující řidičku vytáhli mačetu, stihla jim ujet. Opilí rodiče ale měli plán jasný. Získat auto za každou cenu. Druhá šance se jim naskytla o chvíli později, když u nádraží zaparkovala mladá studentka, která se chystala na zkoušku do Brna.

 

 

Na krku ucítila ostří mačety a pak ji násilníci nevybíravě vyhnali z jejího auta. Naštěstí zvládla zavolat policii. "Všechny policejní hlídky okamžitě vyjely do Kolína a hledaly pachatele," uvedla mluvčí kolínské policie Martina Fejfarová.

 

Když opilý páreček viděl, že na ulicích nemá moc šancí dlouho ujíždět, zamířil s autem k lesíku. A tam ho zřejmě ve snaze zamést stopy zapálil. Požár byl ale jen příslovečnou poslední kapkou, kterou na sebe zběsilí rodiče upozornili.

 

"Muž je v současné době ve vazební věznici, žena je stíhána na svobodě," dodala Fejfarová. Z vozidla toho majitelce moc nezbylo. Pokud ho měla pojištěné, zaplatí škodu pojišťovna a ta ji pak bude vymáhat po pachatelích.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.