Krimi (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:36:05)

ZÁHADA vyřešena! Policie už ví, kdo je tajemný muž z dálnice D10

Záhada tajemného němého muže, kterého našli celníci v sobotu odpoledne bloumat po okraji dálnice D10, je objasněna. Jen pár hodin po zveřejnění snímků v médiích se policistům ozvali příbuzní.

Celníci si neznámého muže všimli v sobotu 6. ledna okolo 14. hodiny na dálnici D10 u Ohrazenic. Muž šel po krajnici. Protože to pro něj bylo nebezpečné, zastavili u něj a převezli ho na benzínku, kde ho předali policejní hlídce. Muž s nikým nekomunikoval. 

 

"Jeho chování od samého počátku vykazovalo známky mentálního postižení nebo úzkostného a velmi zhoršeného psychického stavu," uvedla mluvčí libereckých policistů Ivana Baláková. Policisté muže převezli do nemocnice.

 

Neměl u sebe žádné doklady a nikdo neohlásil, že muže pohřešuje. Policisté se proto domnívali, že může jít o pacienta pečovatelského zařízení nebo o nemocného, o kterého se někdo staral doma. 

 

 

Jediným vodítkem byly dva náramky z pražských hudebních klubů, které sloužily zároveň jako vstupenka na koncert a které měl muž na zápěstí. Jeden z 22. prosince z koncertu Tří sester, druhý z koncertu Tatabojs 14. prosince.

 

 

V úterý se díky fotografiím v médiích podařilo muže identifikovat. "Po zveřejnění naší výzvy v médiích se nám ozvali rodinní příslušníci muže z dálnice D10, kteří nám jeho jméno a další potřebné identifikační údaje sdělili. Pátrání po jeho totožnosti tudíž odvoláváme," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.