Krimi (Pondělí, 15. října 2018 18:52:43)

"Všechny vás vystřílím," hrozil muž policistům, za chvíli byl v cele

V sobotu odpoledne volal na tísňovou linku plzeňských policistů jednačtyřicetiletý muž. Policejnímu důstojníkovi sprostě nadával a vyhrožoval, že vezme zbraň a policisty "vystřílí". Ihned se do pátrání zapojily desítky policistů a muž skončil ještě v podvečer v cele.

Čím se jednačtyřicetiletému muži znelíbili, policisté neprozradili. Naštvaný muž ale volal v sobotu odpoledne na linku tísňového volání. Operačního důstojníka zahrnul vulgaritami na adresu policie a přidal také výhrůžky, tedy hlavně, že policisty vystřílí.

 

Podle webu Krimi-Plzeň.cz má jít o muže, který už má podobný kousek za sebou. Před svým zadržením se ozval ještě jednou a nabízel, že se vzdá. Chtěl tak učinit před objektivy televizních kamer. Policisté si ale s jeho vypátráním poradili velmi rychle.

 

"Policistům se podařilo volajícího muže ustanovit a po několika hodinách v jedné z plzeňských ulicích zadržet. Při zadržení neměl muž u sebe žádnou zbraň a není držitelem zbrojního průkazu," informovala policejní mluvčí Hana Kroftová.

 

 

Muž tak za pár hodin od telefonátu skončil v cele. Plzeňští kriminalisté jej podezřívají ze spáchání trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Za to mu v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.