Krimi (Pondělí, 15. října 2018 19:49:00)

CO V TV NEUVIDÍTE: Zásah hasičů během natáčení Specialistů! Jaké tajemství skrývá scéna s mrtvolou v potrubí?

Jak to vypadá, když se natáčí scéna, ve které je v potrubí nalezena kostra muže? Natáčení těchto záběrů do seriálu Specialisté bylo skutečně složité!

Přehrát poslední díl

Vyšetřovací tým Specialistů se při své práci dostává na různá místa. Co už diváci nevidí, je příprava lokací, kde samotné natáčení probíhá. Ve 21. epizodě s názvem Pod asfaltem byly při opravě starého potrubí objeveny kosterní pozůstaky sedm let pohřešovaného podnikatele. Co předcházelo natáčení? 

 http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2017/2068911.jpg?d41d

„V prvé řadě jsme museli najít vhodnou lokaci, máme tu totiž hodně našich aut a tím pádem nesmíme točit nikde v centru. Najít něco takového bylo složité,“ přiblížil režiser, Michal Blaško. Když je nalezena vhodná lokace, přichází na řadu rekvizitáři. V tomto případě museli například vyhrabat díru.

 http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2017/2071706.jpg?d41d

Kromě štábu jsou většinou přítomny i speciální jednotky. V tomto případě to byli hasiči, kteří měli za úkol odčerpat vodu z uměle vytvořené jámy. Co dalšího museli hasiči řešit a jaký je rozdíl mezi skutečným a seriálovým zásahem? Nejen to prozradil velitel hasičského sboru Pavel Janák v reportáži.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2017/2071705.jpg?d41d

Důležitou postavou pro správné vyřešení případu je také koronerka. Tu v seriálu ztvárńuje Petra Nesvačilová. Herečku práce na seriálu opravdu baví, jen má dle svých slov občas problémy se scénářem. „Je tam spousta latinských názvů, takže je to takové náročnější,“ prozradila Petra.

Co musí udělat produkce poté, co je scéna úspěšně dokončena? A kam se během natáčení chodí herci občerstvit? Podívejte se na reportáž!

 

Případy Specialistů sledujte každé pondělí ve 20:20 na Nově.

 

 NEPŘEHLÉDNĚTE:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.