Krimi (Pondělí, 10. prosince 2018 5:32:54)

Otec ubodal dceru (3) na hřišti. Její smrt vidělo několik školáků

Finská policie zadržela v pondělí muže, který je podezřelý z ubodání své tříleté dcery. Hrůzný čin se stal na hřišti, na kterém si hrály malé děti.

Tragická událost se stala v pondělí ve finském městě Porvoo. Čtyřicetiletý otec, který je podle webového portálu Finland Today francouzským občanem, zřejmě bez souhlasu matky odvedl dítě z domu na hřiště nedaleko školy.


Zatím není jasné, co se přesně odehrálo a proč otec útočil. Svědek události přivolal policii, když si všiml násilného chování muže k malému dítěti. Policisté zasáhli uprostřed útoku. I když pomoc přišla rychle, holčička utrpěla těžká zranění, kterým při leteckému převozu do nemocnice podlehla.

 

 

V blízkosti vraždy si hrálo několik dětí, které se tak staly svědky smrti dívenky. Musely využít pomoc psychologů. Případ nyní vyšetřují kriminalisté pro "důvodné podezření z trestného činu vraždy".

 

"Podezřelým je otec," řekl vyšetřovatel Jyri Hiltunen. "Vražednou zbraní byl nůž," dodal. Za hrůzným činem by mohl být podle finských médií spor rodičů kvůli péči o potomka.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.