Krimi (Neděle, 15. července 2018 22:42:35)

Ukradl porsche v Německu: U nás naboural auto, které vezlo dítě

Pražští policisté v sobotu dopoledne po krátké honičce dopadli zloděje aut, který v Německu ukradl luxusní porsche. Jeho únik skončil nedaleko hostivařské přehrady.

"Dnes krátce před desátou hodinou dostala česká policie informaci od německých kolegů o ujíždějícím řidiči luxusního vozidla porsche, odcizeného v německém Hesensku. Policisté vyhlásili vozidlo do pátrání a informaci předali všem policejním hlídkám," popisuje policejní mluvčí Andrea Zoulová.

 

O hodinu později kradené auto zahlédli policisté v pražské Švehlově ulici. A po krátkém pronásledování se jim podařilo luxusní SUV dohnat a zastavit v ulici K Horkám u hostivařské přehrady.

"Třicetiletý cizinec se na výzvu policistů podrobil orientační dechové zkoušce a testu na drogy s negativním výsledkem. Případ si převzali místní policisté spolu s kriminalisty. Ti nyní budou celou věc řešit ve spolupráci s německými kolegy," doplnila Zoulová.

 

Do Hostivaře nakonec museli vyjíždět i dopravní policisté, protože řidič kradeného porsche při úniku naboural Hondu CRV.

 

 

"Zastavili jsme na červenou a zhruba asi za vteřinu nás minulo tohle porsche. Půlkou auta jelo v tom tramvajovém pásu, v tom kačírku a půlkou v tom našem pruhu. Takže nám odřelo bok auta, ale jel asi 120 km/h, fakt rychle, za dvě vteřiny byl zase pryč,“ popsal svědek události nebezpečnou jízdu luxusního auta. „Naštěstí se nám nic nestalo,“ dodal muž, který vezl ve svém voze malé dítě.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.