Krimi (Čtvrtek, 20. února 2020 16:16:25)

Veterináři bijí na poplach: Množírny zvířat zneužívají naše razítka!

Po zveřejnění případu, ve kterém bylo razítko veterináře zneužito k podvodu, se na televizi Nova obrátili další veterinární lékaři - s podobnou zkušeností. Ukazuje se, že jde o jev mnohem častější, než se předpokládalo. Ke zneužití razítek veterinářů se uchylují zejména takzvané množírny psů, které tak šetří za povinné očkování.

Josef Šitanc, veterinář z Roudnice nad Labem byl prvním, který na zneužití svého razítka poukázal: "Podal jsem trestní oznámení. Přišlo se na to až když lidem uhynula fenka yorkšíra na parvovirózu, proti které měla být očkovaná."

 

"Ještě jsme jí koupili obojek, aby jako měla teda náhrdelník, až se vrátí domů, ale už to nezvládla. Takže celých 14 dní jsme prostě jenom brečeli a čekali," říká smutná majitelka uhynulého pejska.

 

Veterinář tvrdí, že psa nikdy neviděl, navíc prodán byl 100 kilometrů daleko. "Ten očkovací průkaz a to, jakým způsobem štěňátko bylo majitelům prodáno, tak svědčí o tom, že to byla množírna," říká Janka Hrušková, veterinářka z Doksů.

 

Prodali umírající štěňátko z množírny! A zfalšovali razítko

 

Po zveřejnění případu se TV Nova přihlásili další veterináři, jejichž razítka byla také zneužita. Hořkou zkušenost má i šéf komory veterinářů v Liberci. Jeho razítko se objevilo 100 km od něj, u chovatele v Náchodě.

 

A další veterinář řešil nedávno nepříjemnosti s falešným razítkem u psů v České Lípě. Jeden z nich chovateli zemřel. Podle odborníků jde o ukázkový případ toho, jak postupují množírny psů. Štěnata neočkují a desítky prodaných psů vybaví falešnými doklady. Produkují jich desítky a obcházejí to falešnými doklady. Chov tak mají před veterinární správou čistý a v pořádku.


Na jednom zfalšovaném očkování ušetří množírny 300 korun. Za vystavení pasu 200, za vystavení očkovacího průkazu s registrací chipu od 500 do1000 korun a za odčervení 200 korun. Dohromady to dělá až 2000 na štěněti.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.