Ekonomika (Čtvrtek, 23. května 2019 20:53:22)

Lidl šlape Kauflandu na paty, je druhý nejvýdělečnější v Česku

Obchodní řetězec Lidl dohání v tržbách Kaufland. V loňském roce dosáhl 52 miliard korun a přeskočil tak ze čtvrtého místa na druhé. Německé supermarkety se tak staly největšími rivaly na českém trhu.

Německé supermarkety vyhrávají boj o přízeň českých zákazníků. Prvenství v tržbách si stále ponechává Kaufland, na krk mu ale dýchá Lidl. Jeho diskonty v Česku vykázaly ve finančním roce 2017/2018 rekordní zisk před zdaněním 5,1 miliardy korun, meziročně o 27 % víc.

 

Díky růstu tržeb o pětinu na 52,3 miliardy řetězec poskočil ze čtvrtého na druhé místo žebříčku největších tuzemských obchodníků, za Kaufland. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

 

Lidl loni očekával, že spuštění vlastního e-shopu v roce 2017 se výrazně promítne do obratu. Zájem zákazníků předčil očekávání. Velká poptávka je po módě a sportovním textilu.

 

 

 

Společnost letos plánuje vytvořit v ČR více než 700 nových pracovních míst, stejně jako loni. "V loňském roce jsme vytvořili více než 700 nových pracovních míst, a to jak díky aktivní podpoře zkrácených úvazků, tak i díky novým prodejnám. V loňském obchodním roce jsme jich otevřeli sedm a několik jich plánujeme i pro tento rok. V roce 2019 tak nabídneme přibližně 700 nových pracovních míst," uvedl ředitel společnosti Pavel Stratil.

 

Diskont má v Česku 243 prodejen a loni zaměstnával 6267 pracovníků. Asi 80 % sortimentu prodává pod privátní značkou. Řetězec patří mezi největší tuzemské obchodníky spolu s firmami Tesco, Kaufland, Ahold a Penny Market. Lidl s Kauflandem patří do německé maloobchodní skupiny Schwarz.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.