Ekonomika (Neděle, 16. června 2019 9:16:39)

Češi už začali kupovat zájezdy na léto. Tyto destinace volí nejčastěji

Sezóna zimních dovolených je v plném proudu, někteří už ale přemýšlejí nad tou letní. Kam budou Češi v roce 2019 nejvíce cestovat?

Zájem o dovolené v zahraničí v posledních letech stoupá. Nejen, že Češi víc cestují, ale častěji kupují dovolené s předstihem. Většina tradičních destinací pro následující rok je už téměř vyprodaná.

 

"Letos jsme předprodeje spustili rekordně brzy a tisíce lidí už si koupily zájezd na léto 2019 ještě v létě roku 2018, takže z toho je zřejmé, že zájem o cestování pokračuje a je veliký," uvedl mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk.

 

Aktuálně cestovní kanceláře evidují zvýšený zájem o zájezdy do exotických zemí a nebo také first minute zájezdy na léto 2019. "Lidé už se nebojí utrácet větší částky za dovolenou a volí kvalitnější hotely," sdělil mluvčí cestovní kanceláře Blue Style Václav Nekvapil.

 

"Je to otázka ekonomiky a chutě lidí si víc užívat života a nemyslet tak příliš na budoucnost. To je pro nás samozřejmě jako pro cestovní kanceláře vítaný trend," řekl mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.

 

 

Nejvíc se v příštím roce bude podle cestovek jezdit do Itálie, Egypta nebo Turecka. "Všechno nasvědčuje tomu, že bude posilovat Itálie, především jižní, jako je Sicílie, Sardinie ale i Ischia a Kalábrie. Dále pokračuje silný trend, co se týče Egypta," uvedl ředitel Exim Tours Stanislav Zíma. "Zatím vidíme, že obrovský zájem je zejména o Turecko, které v tuhle chvíli je dokonce nejprodávanější destinací," sdělil Jan Bezděk.

 

Čím dál víc chtějí Češi prožít dovolenou také aktivně. "Jeden z velkých trendů je rodinná dovolená aktivní, to znamená lidé mnohem častěji kombinují svůj pobyt u moře s dalšími aktivitami. Chtějí dětem ukázat svět trochu z jiné části než jenom pobyt u moře," vysvětlil Jan Papež.

 

Stále více lidí prý navíc raději vycestuje vícekrát na kratší pobyt než pouze jednou na delší dovolenou.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.