Ekonomika (Středa, 23. září 2020 9:18:18)

Co s prázdným dětským pokojem? RADY a TIPY

Děti už nadobro vylétly z hnízda a vy nevíte, jak využít opuštěný dětský pokoj? Spojte příjemné s užitečným a zrekonstruujte ho!

Přišel čas, kdy se vaši potomci už osamostatnili, mají vlastní domácnosti a vy se doma najednou cítíte sami? Smutek, který v tuto chvíli přichází, se označuje jako syndrom prázdného hnízda. Jak smutek utěšit?

 

Rekonstrukcí proti smutku
Děti pro vás vždy byly na prvním místě, přirozeně jste se uskromňovali, a právě teď je ta chvíle, kdy se můžete dosyta věnovat sami sobě svému partnerovi, svým přátelům. Zahnat případný smutek či vyplnit volný čas ale můžete i jinak. Proměňte prázdný dětský pokoj a využijte jeho potenciál.

 

Podle průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny se otázkou, jak naložit s prázdným dětským pokojem, zabývá pouze třetina Čechů. "Sedmnáct procent si z dětského pokoje udělalo místnost pro hosty, čtrnáct procent pracovnu a každý desátý využil prostor pro zvětšení ložnice. I okrajové odpovědi ostatních respondentů ale mohou být inspirativní. Volný pokoj v řadě rodin slouží nově jako posilovna, odpočívárna, jídelna, pokoj pro vnoučata či šatna,“ říká Jitka Jechová z Raiffeisen stavební spořitelny.

 

Z nudné garáže udělali luxusní minidomek! To musíte vidět

 

Využijte potenciál prázdného pokoje naplno
Co dále lze udělat s prázdným dětským pokojem? "Pokud sousedí s jiným pokojem a stavební plán to umožní, udělejte si ze dvou menších pokojů jeden velký obývací. Co ocení vaši blízcí, bude místnost určená pro posezení s přáteli. Nabízí se například domácí čajovna, kavárna či vinárna. Splňte si svůj sen a udělejte z nepotřebného dětského pokoje místnost podle svých představ a pro vlastní potěšení,“ radí architekt Martin Kulštejn.

 

Prázdný pokoj můžete využít i jinak. Pusťte se do rekonstrukce, kupte nový nábytek a začněte pokoj třeba pronajímat studentům. Nejenže půjde o plusovou položku do vašeho rozpočtu, vaše domácnost díky novým nájemníkům ožije.

 

Financování rekonstrukce
Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci a úpravy, ideální možností jejich financování je stavební spoření. „Úvěr od stavební spořitelny je určen přímo na bydlení, a nabízí tak mnohem příznivější úrokové podmínky než běžná spotřebitelská půjčka. Využít ho může i klient, který si dosud ve stavební spořitelně nespořil,“ doplňuje Jitka Jechová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Exkluzivní bydlení: Pár žije ve školním autobusu z devadesátek

GALERIE: V takovém luxusu si žije královna českých modelek Simona Krainová

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.