Ekonomika (Pondělí, 19. října 2020 23:15:31)

V kterých městech jsou nejlepší hotely? Vede Čína, Praha propadla

Do kterého města jet na dovolenou, abyste se v hotelu cítili jako doma? Podívejte se, jak dopadly turistické destinace v hodnocení samotných zákazníků.

V žebříčku destinací s nejlepší reputací hotelů, který každoročně sestavuje vyhledávač ubytování trivago.cz, se na prvních příčkách umístila především města v Číně. Mezi deset nejlépe hodnocených měst se dostaly také evropské Drážďany, Krakov či Budapešť.

 

Naše hlavní město i přes dobré hodnocení, neobstálo v konkurenci silných měst a umístilo se až na 33. místě. Žebříček každoročně představuje přehled stovky destinací s nejkvalitnějším ubytováním založený na hodnocení zákazníků z více než 200 rezervačních stránek.

 

Nejvíce míst v tomto celosvětovém průzkumu obsadila čínská města. San-ja (1. místo), Su-čou (6. místo) a Chang-čou (14. místo) skončila přímo v nejlepší dvacítce, následovaná Šanghají (29. místo) a Luo-jangem (40. místo).

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Feb2015/1723735.jpg?d41d

 

Potvrdilo se tak staré čínské přísloví: "V Nebesích je ráj. Na zemi jsou Su-čou a Chang-čou." Loňské vítězné město italské Sorrento se tento rok umístilo až jako třetí v pořadí.

 

ŽEBŘÍČEK: Nejlepší české hotely! Kde strávíte dovolenou snů?

 

Co se týče spokojenosti turistů v evropských městech, hned po Sorrentu mohou být nejvíce spokojeni hoteliéři v Krakově, Drážďanech, Dubrovníku a Budapešti. Na posledních příčkách žebříčku se překvapivě umístily některé turisticky velmi oblíbené destinace jako např. Amsterdam, Singapur nebo Brusel. Hoteloví hosté byli nejméně spokojeni v Nice.

 

Kompletní tabulku si stáhněe ve formátu PDF:

Pořadí - Nejlepší hotely [pdf]
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.