Ekonomika (Pondělí, 19. října 2020 22:50:45)

Rty prozradí, jestli jste nemocní. 5 DIAGNÓZ

Rty jsou vizitkou každého z nás. Ale věděli jste, že dokážou signalizovat, pokud se v těle odehrává něco neobvyklého? Mohou upozornit například na stres nebo vážnější nemoci.

Trápí vás prasklý koutek, suché rty nebo opar? Tyto náznaky nepodceňujte. Ano, může se sice jednat o krátkodobé příznaky, které souvisí například s mrazivým počasím, pokud jde o dlouhodobější záležitosti, buďte na pozoru.

 

Červené a popraskané koutky
Nejčastěji signalizují nedostatek železa nebo vitamínu B. Tyto vitamíny doplňte, a pokud se za čas popraskané koutky nezahojí, navštivte kožního lékaře. Pokud ani on nepomůže, objednejte se na internu. Mohlo by se totiž jednat o cukrovku.

 

Pálení rtů
Pálení rtů, svědění, později puchýřek a na světě je opar, jedno z nejčastějších onemocnění rtů. Pokud vás občas potrápí, zřejmě máte oslabenou imunitu. Hodně pijte neslazené vody, doplňte vitamíny a zvolněte, zbytečně se nestresujte a spěte alespoň 6 až 8 hodin denně.

 

Zatočte s chřipkou OKAMŽITĚ! Pomůže 7 BABSKÝCH RAD

 

Oteklé rty
Oteklé rty vás mohou varovat před Crohnovou chorobou - onemocnění střev. Právě tato nemoc způsobuje otoky v různých částech těla a rty nejsou výjimkou.

 

Suché rty
Pokud vás často trápí suché rty, je potřeba změnit životosprávu. Neponocujte, nestresujte se a hlídejte si příjem tekutin! Z jídelníčku byste měli vynechat arginin, který se objevuje například v arašídech.

 

Afty
Trápí vás často afty na vnitřní straně rtů? Ty často vznikají v důsledku nedostatku živin, při stresu nebo při nesnášenlivosti lepku. Zamyslete se, jestli z jídelníčku nevynecháváte ovoce a zeleninu a dostatečně pijete. Pokud se aftu nemůžete dlouhodobě zbavit, navštivte svého praktického lékaře.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Americká herečka si nechala zvětšit rty a dopadlo to děsivě

GALERIE: Melanie Griffith se definitivně zbláznila. Zase si nechala zvětšit rty

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.