Ekonomika (Pondělí, 19. října 2020 22:40:54)

POZOR! 26 firem bude hromadně propouštět! Víme, kde nejvíce

Hned 26 společností nahlásilo v prosinci Úřadu práce svůj plán hromadně propouštět.

Hromadné propouštění z firmy vždy udělá na trhu práce paseku. Proto mají společnosti, které se k tomuto kroku chystají, povinnost tuto skutečnost nahlásit s dostatečným předstihem na Úřadu práce.

 

Nejvíce společností bude hromadně propouštět v Praze (5 společností), na Vysočině a v Ústeckém kraji (4 společnosti).

 

"Nejvíce zaměstnavatelů, kteří nahlásili v prosinci hromadné propouštění, bylo v Praze (5), v Ústeckém Kraji a na Vysočině (shodně 4). Nejvíce zaměstnanců, kterých se toto opatření dotkne, pracuje v metropoli (215) a na Vysočině (130). Z okresního hlediska je na tom nejhůře – okres Hradec Králové, kde přijde o práci 100 lidí a Chomutov. V tomto regionu rozdají tamní společnosti 79 výpovědí," informovala mluvčí Úřadu práce ČR.

 

Hledáte práci? Víme, v jakých oborech ji seženete nejsnadněji!

 

Hromadné prpouštění nahlásilo v prosinci celkem 26 společností, které mají v plánu propustit celkem 877 lidí. Firmy musí úřad práce informovat o svém záměru s 30denním předstihem. Takže pokud bylo hromadné propuštění ohlášeno v prosinci, je pravděpodobné, že výpovědi budou lidí dostávat do konce tohoto měsíce. "Není to ale pravidlo, některé společnosti nám dávají vědět i více dopředu, takže se to může týkat následujících měsíců, v podstatě až do března," řekla portálu TN.cz mluvčí Úřadu práce České republiky Kateřina Beránková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Profil na sociální síti. Víte, kdy vás připraví o skvělé zaměstnání?
Jak mám najít tu pravou práci?
Špatná práce je pro zdraví horší než žádná
První práce? Nenechte se sebou zametat

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.