Ekonomika (Pátek, 23. října 2020 14:12:27)

Správná strava na horách? Na smažák, řízek a alkohol zapomeňte

K lyžování patří i horské chaty, na kterých se můžete občerstvit. Mnohdy se tam ale podávají tučná a těžká jídla. Odborníci tvrdí, že to jde i bez nich a vaše tělo bude přitom fungovat lépe.

Jak má vypadat správná životospráva, když se chcete v pohodě věnovat zimním sportům, zjišťoval reportér Petr Brzek. Zásada číslo jedna: Než vyrazíte na hory, měli byste se pořádně nasnídat.

 

"Ta snídaně by měla být energetická - žádné těžké složky, smažená vajíčka bych zcela vynechal. Určitě bych doporučil posnídat ovesné vločky," říká Aleš Rohlík, odborník na speciální výživu. Cesta za sněhem nebývá krátká, třeba z Pardubic zabere hodinu a půl. Nezapomeňte proto na vhodnou svačinu.  

 

Je třeba si dát pozor na pitný režim. V zimě člověka klame to, že nemá pocit žízně - tělo ale potřebuje rehydravovat, pokud tekutiny nedoplňujeme, únava se může dostavit dříve. A alkohol na lyže nepatří už kvůli bezpečnosti, a také organizmus dehydruje. A na horách obzvlášť.

 

LYŽOVÁNÍ: Přehled otevřených SKI AREÁLŮ u nás i v zahraničí!

 

Příliš s jídlem neexperimentujte, mohlo by se vám stát, že by dočasně váš mezičas - třeba na běžkách - byl i rychlejší. Když vám dojde síla, nebojte se energetické tyčinky. Takže dobrou chuť na čerstvém vzduchu! 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Video: Jak jíst hamburger, aby vám to nepadalo z ruky?

Ewa Farna ukázala, co si dává k večeři. Začala snad jíst dietně?!

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.