Ekonomika (Pátek, 23. října 2020 12:44:47)

Za wi-fi budeme platit, plánuje stát. Má zdražit o stovky korun

Stát hledá nové způsoby, jak ještě víc "podojit" české uživatele internetu. Ministerstvo průmyslu a obchodu intenzivně pracuje na návrhu, který má zpoplatnit i používání wi-fi, tedy bezdrátového internetu.

Jak upozorňuje MF DNES, která o novince informuje, nikde jinde v Evropské unii podobné nápady nemají. Deník odhaduje, že pokud návrh projde, bezdrátový internet koncovým zákazníkům zdraží o stokoruny měsíčně.


A pokud jde o poskytovatele wi-fi připojení, ti jsou vyděšení k smrti. Zavedení poplatků totiž nejspíš většinu z nich totálně zlikviduje.

Moderní závislost: Třetina Čechů je na internetu NEPŘETRŽITĚ!


Návrh by měl děsit především obyvatele vesnic a menších měst, kde je bezdrátové připojení často jediné dostupné. Ve větších městech může nové nařízení nahnat uživatele internetu k poskytovatelům kabelové televize, toto připojení je ovšem k dispozici jen někde.


A co je vůbec důvodem, že jsou čeští úředníci zase aktivnější než zbytek EU? Odpovědí jsou samozřejmě peníze. Aukce pro rychlé mobilní sítě totiž vynesla méně peněz, než se čekalo a ministerstvo nejspíš hledá rychle způsob, jak zalepit díry v rozpočtu.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.