Ekonomika (Pátek, 3. července 2020 21:19:38)

Máte problémy s televizním signálem? RADY a TIPY

Právě v těchto dnech a týdnech mobilní operátoři pokrývají většinu území naší republiky novou vysokorychlostní sítí 4G LTE. Její signál je ovšem velmi blízko televiznímu vysílání. A to může působit problémy.

Mobilní síť se totiž může doslova tlouct s digitálním televizním signálem o místo a výsledkem je zhoršení příjmu televizního vysílání.


Poruchy pak můžou způsobovat rozpadání (kostičkování) obrazu, výpadky zvuku i obrazu nebo problémy při přepínání kanálů, kdy se další stanice v pořadí zkrátka ne a ne načíst.


Odborníci si naštěstí včas uvědomili, že podobné problémy mohou nastat a každý vysílač nové mobilní sítě prochází dvouměsíčním zkušebním provozem. Na vychytání much by tak mělo být dost času.

Má vaše dítě v pokojíku televizi? Tak je SÁDELNATĚJŠÍ než jeho kamarádi!


Poruchy a výpadky jsou nejpravděpodobnější v okruhu půl kilometru od vysílače, pokud používáte anténu se širokopásmovým zesilovačem nebo máte v blízkosti televize mobil, který signál sítě LTE přijímá.


Pokud ovšem poruchy a výpadky obrazu ne a ne přestat, poptejte se na radnici, zda se u vás právě nespustil vysílač nové mobilní datové sítě. Pokud ano, obraťte se na specialisty Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ).


https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Sep2014/1682401.jpg?d41d


Ti se u vás zastaví a provedou měření. A pokud se ukáže, že vám požitek z televizních pořadů opravdu kazí mobilní signál, operátor má povinnost na své vlastní náklady problémy odstranit.


Na konci července mobilní operátoři spustili 961 vysílačů do zkušebního provozu, od lidí přišlo 31 stížností na kvalitu signálu. Proto to vypadá, že rušení signálu je opravdu spíš výjimkou než pravidlem.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dyk čůral na návsi, Hádek svedl místní: Jak vzpomínají v Broumově Lhotě na natáčení filmu Signál?

Zakáží lékaři počítače? Wi-fi signál zabíjel a Evropou se šíří panika

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.